----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

08 lutego 2022

Udostępnij znajomym:

IRS poinformowało właśnie, że zawiesza stosowanie technologii rozpoznawania twarzy do uwierzytelniania osób zakładających konta online, po tym, jak praktyka ta została skrytykowana przez ustawodawców i adwokatów broniących praw prywatności.

Agencja zapowiedziała, że nie będzie już korzystać z usług firmy o nazwie ID.me. Krytycy oprogramowania stwierdzili, że baza danych może się stać celem potencjalnych cyberataków. Wyrazili również zaniepokojenie między innymi tym, w jaki sposób informacje mogłyby zostać wykorzystane przez inne agencje rządowe.

Wcześniej w poniedziałek przewodniczący senackiej komisji finansów Ron Wyden wezwał agencję do zaprzestania korzystania z oprogramowania ID.me. Po tym, jak IRS ogłosił, że praktyka zostanie zawieszona, Wyden powiedział: „Departament Skarbu podjął mądrą decyzję, aby nakazać IRS zaprzestanie korzystania z kontrowersyjnej usługi weryfikacji ID.me”.

„Nikt nie powinien być zmuszany do poddania się procesowi rozpoznawania twarzy, aby uzyskać dostęp do podstawowych usług rządowych” – dodał.

IRS zmaga się obecnie z niedoborem pracowników i zwiększonym obciążeniem pracą w związku z przetwarzaniem zeznań podatkowych i administrowaniem programami związanymi z pandemią.

„IRS poważnie traktuje prywatność i bezpieczeństwo podatników i rozumiemy zgłaszane obawy” – powiedział komisarz IRS, Chuck Rettig. „Każdy powinien czuć się komfortowo ze sposobem zabezpieczenia swoich danych osobowych, a my szybko wprowadzamy opcje krótkoterminowe, które nie obejmują rozpoznawania twarzy”.

Agencja zapowiedziała, że przejście nastąpi „w nadchodzących tygodniach, aby zapobiec większym zakłóceniom dla podatników podczas sezonu rozliczeniowego”.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----