----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie, twórca firmy Amazon, w przyszłym miesiącu zamierza polecieć w kosmos własną rakietą, dołączając do pierwszej załogi na pokładzie kapsuły Blue Origin.

Założyciel firmy Amazon ogłosił w poniedziałek, że wystartuje 20 lipca wraz ze swoim bratem Markiem. Start został zaplanowany na 20 lipca – w 52. rocznicę lądowania na Księżycu misji Apollo 11.

Bezos zrezygnuje ze stanowiska prezesa Amazon 5 lipca, zaledwie 15 dni przed startem, aby poświęcić więcej czasu i uwagi swojej firmie kosmicznej, a także swojej gazecie The Washington Post. Jego udziały w Amazon są obecnie warte 164 miliardy dolarów.

„Zobaczenie Ziemi z kosmosu zmienia cię. Zmienia twoje relacje z tą planetą, z ludzkością. To jedna jedyna Ziemia” – powiedział 57-letni Bezos. „Odkąd skończyłem 5 lat, marzyłem o podróży w kosmos. 20 lipca ruszę w tę podróż z moim bratem. To największa przygoda z moim największym przyjacielem”. 

Bezos powiedział, że zaprosił do udziału swojego młodszego brata – swojego najlepszego przyjaciela, aby uczynić tę podróż jeszcze ważniejszą. Trzecią osobą na pokładzie będzie zwycięzca charytatywnej aukcji, który za podróż kosmiczną zapłaci najwyższą cenę. Aukcja rozpoczęła się 5 maja, a zakończy 12 czerwca.

Lot będzie przełomowym momentem w erze turystyki kosmicznej. Firma Blue Origin jeszcze nie rozpoczęła sprzedaży biletów dla publiczności ani nawet nie podała ceny takiego biletu. Krótka wycieczka w kosmos zapewnia około trzech minut nieważkości. Kapsuła może pomieścić sześć osób, każda siedzi przed dużym oknem.

jm