----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Wyścigi gumowych kaczek to doroczna impreza, która wspiera organizację Olimpiady Specjalnej w Illinois, dzięki planowanej sprzedaży 70,000 gumowych kaczek w tym roku. Do tej pory „adoptowano” już ponad 47 tysięcy kaczuszek, zbierając ponad 209 tysięcy dolarów.

Kaczki można zaadoptować w cenie 5 dolarów za sztukę przez internet: https://www.duckrace.com/chicago lub w dniu imprezy aż do rozpoczęcia zawodów. Każda zakupiona kaczka oznaczona jest numerem i bierze udział w wyścigu, w którym główną nagrodę co roku stanowi samochód. W tym roku będzie to Chevy Trailblazer 2021 ufundoway przez dealerów samochodowych z Chicago i północnej Indiany, a wśród pozostałych nagród są wakacje all-inclusive w Meksyku, nagrody pieniężne oraz weekend w Chicago.

Tegoroczna impreza odbędzie się na dwa sposoby – wirtualnie lub na żywo. Ta druga, w postaci rodzinnego festiwalu, z występami na żywo i wieloma atrakcjami, będzie miała miejsce 5 sierpnia, o godz. 10 rano przy 401. N. Michigan Ave.

W przeciwieństwie do innych niezbyt atrakcyjnych przedmiotów, które są wrzucane do chicagowskiej rzeki, kaczki zostają po wyścigu wyłowione z wody specjalnymi sieciami, aby mogły zostać ponownie wykorzystane w kolejnym roku.

jm