Kohl’s rozszerza współpracę z Amazon
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Kohl’s wprowadził punkty obsługi Amazon do niewielkiej liczby swoich sklepów prawie dwa lata temu. Teraz firma zamierza rozszerzyć swoje partnerstwo z gigantem handlu internetowego.

Sieć sklepów ogłosiła we wtorek, że zamierza otworzyć miejsca, gdzie bezpłatnie przyjmowane są zwroty produktów kupionych na stronie Amazon, we wszystkich swoich ponad 1,500 sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych od lipca br. Kupujący mogą przynieść tam zwracane towary, a przedstawiciele sklepu zapakują i odeślą je z powrotem do firmy Amazon, korzystając ze swojej własnej sieci logistycznej.

Zapowiedź stanowi znaczną ekspansję relacji firm Kohl’s i Amazon, co – według analityków – stanowi najbardziej kreatywny związek w handlu detalicznym.

Kohl’s rozpoczął przyjmować bezpłatne zwroty z Amazon w 2017 roku. Testowy program został wprowadzony do 82 sklepów w Los Angeles i w Chicago i od tego czasu dodano do niego blisko dwa tuziny sklepów w Milwaukee.

CEO firmy, Michelle Gass uważała, że współpraca z Amazonem może pomóc przyciągnąć młodszych klientów do sklepów Kohl’s, z nadzieją, że po dokonaniu zwrotów towarów, dokonają oni także zakupów w sklepie. W przypadku Amazona partnerstwo dało jego klientom dogodne lokalizacje, gdzie mogli dokonywać zwrotów.

Gass powiedziała analitykom w marcu, że klienci z zadowoleniem przyjęli tę usługę. „To naprawdę wyjątkowe i znacznie ułatwia proces zwrotu niechciany towarów”.

Kohl’s nigdy nie ujawnił, w jakim stopniu punkty obsługi Amazon pomogły w sprzedaży w sklepach, gdzie wprowadzono pilotażowy program. Ale lokalizacje w Chicago, które akceptują zwroty Amazon, przyciągnęły nowych klientów – wynika z raportu firmy analitycznej Earnest Research z ubiegłego miesiąca.

We wtorek Gass powiedziała, że partnerstwo jest przykładem tego „jak Kohl’s wprowadza innowacje, aby zwiększyć ruch w swoich sklepach i dać klientom nowe możliwości”.

Dodatkowo Kohl’s zapowiedział w ubiegłym miesiącu, że będzie oferować niewielki wybór towarów Amazon w ponad 200 swoich sklepach.

Niektórzy analitycy uważają, że Kohl’s może jeszcze bardziej rozszerzyć współpracę z Amazonem, w tym wprowadzać nowe koncepcje Amazon do swoich sklepów, takie jak Amazon Go, Amazon Books lub Amazon 4-Star.

Kohl’s mógłby nawet wynająć przestrzeń sklepową w Whole Foods. Firma eksperymentuje ze zmniejszeniem rozmiarów niektórych sklepów i współpracuje także z firmami Aldi i Planet Fitness, aby otworzyć kilka sklepów spożywczych i siłowni obok sklepów Kohl’s.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: