Kongresowe poparcie dla czwartej rundy czeków
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Członkowie potężnego komitetu kongresowego wzywają do przyznania dodatkowej rundy pomocy ekonomicznej od rządu federalnego, dla rodzin wciąż zmagających się ze skutkami pandemii.

Po trzeciej rundzie czeków w wysokości 1,400 dolarów dla kwalifikujących się Amerykanów, list wysłany pod koniec zeszłego tygodnia do prezydenta Joe Bidena przez siedmiu demokratów z komisji Ways and Means Committee wzywa do czwartej i piątej rundy płatności bezpośrednich, aby pomóc ludziom w utrzymaniu mieszkań, domów, zakupie żywności i pokryciu innych niezbędnych wydatków. Grupa, która podpisała list, reprezentuje około 15% członków komitetu.

„Rodziny i pracownicy nie powinni martwić się o to, czy w nadchodzących miesiącach będą mieli wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapłacić za niezbędne potrzeby, w czasie, gdy kraj nadal walczy z globalną pandemią i recesją” - czytamy w liście.

List wysłany 17 maja nie wspomina o konkretnej kwocie, ale przewiduje możliwość dwóch dodatkowych rund pomocy.

Czwarty i piąty czek mógłby uchronić dodatkowe 12 milionów przed ubóstwem” - czytamy w liście. „W połączeniu z efektami American Recovery Plan, płatności bezpośrednie mogą zmniejszyć liczbę osób dotkniętych ubóstwem w 2021 r. z 44 mln do 16 milionów”.

Nawet przy rosnącym poparciu ze strony niektórych demokratycznych ustawodawców, czwarta runda pomocy na pewno spotkałaby się ze znacznym sprzeciwem. Już trzecia wywołała burzliwą dyskusję z powodu luki budżetowej. Od tego czasu wielu republikańskich gubernatorów zrezygnowało z udziału w rządowym programie dodatkowych zasiłków dla bezrobotnych, twierdząc, że środki te zachęcają ludzi do pozostawania w domach zamiast powrotu do pracy. Propozycja dodatkowych płatności bezpośrednich prawdopodobnie spotkałaby się z podobną krytyką.

jm