Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Lurie Children’s Hospital po raz pierwszy od ośmiu lat nie znalazł się na liście 10 najlepszych szpitali dziecięcych w kraju, opublikowanej przez U.S. News & World Report.

W ubiegłym roku Lurie uplasowało się na 10. miejscu rankingu jako jedyny szpital w rejonie metropolii chicagowskiej, który znalazł się w pierwszej dziesiątce. Chociaż w tym roku szpital nie znalazł się w tej grupie, w wielu specjalizacjach wciąż zajmuje bardzo wysoką pozycję.

U.S. News & World Report klasyfikuje szpitale na postawie wyników pacjentów, w tym śmiertelności, liczby zakażeń, jakością opieki nad pacjentem, w tym kwestii takich, jak stosunek pielęgniarek do pacjentów, oraz zgodność z najlepszymi praktykami, takimi jak zapobieganie infekcjom. Reputacja wśród specjalistów pediatrycznych również odgrywa ważną rolę w rankingach. Większość danych pochodzi z ankiet, które U.S. News przekazuje szpitalom.

"Pomimo spadku z pierwszej dziesiątki, Lurie pozostaje instytucją wysokiej jakości" – powiedziała Michelle Stephenson, wiceprezes Lurie i dyrektor ds. operacyjnych.

„Nadal jesteśmy najlepszym szpitalem dla dzieci i jesteśmy bardzo konkurencyjni” – powiedziała Stephenson. „Ważną rzeczą jest, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym pacjentom i ich rodzinom najlepszą opiekę i doświadczenie”.

"Szpitalowi Lurie bardzo niewiele brakowało do pierwszej dziesiątki" – twierdzi Ben Harder, szef analizy zdrowia w U.S. News. W tym roku ogólna wydajność Lurie nie odbierała od poprzedniego roku, ale możliwe, że inne szpitale osiągnęły lepsze wyniki niż w poprzednich latach, wyjaśnił.

U.S. News nie przygotowuje ogólnego rankingu szpitali spoza pierwszej dziesiątki, chociaż wyróżniają 50 najlepszych szpitali w 10 indywidualnych specjalnościach. Program kardiologii / operacji serca Lurie został uznany za drugi w całym kraju, urologia jako piąta, chirurgia gastroenterologiczna / GI jako ósma, a nefrologia jako dziesiąta. Sześć innych specjalizacji również wypadło dobrze, plasując się w pierwszej trzydziestce w kraju.

Program kardiologii w Advocate Children’s Hospital został sklasyfikowany na 13. miejscu w kraju, w porównaniu do 23. w ubiegłym roku. W 2018 r. jego program neonatologiczny uplasował się na 38. miejscu, ale nie znalazł się w pierwszej 50-tce w tym roku.

Rankingi pojawiają się w czasie następowania zmian w dziecięcej opiece szpitalnej. W ostatnich latach wiele miejskich publicznych szpitali zamyka swoje oddziały pediatryczne, ponieważ więcej zabiegów odbywa się w warunkach ambulatoryjnych, a pacjenci poszukujący kompleksowej opieki zwracają się do większych szpitali dziecięcych.

Te zamknięcia oddziałów pediatrycznych doprowadziły do gwałtownego wzrostu pacjentów w Lurie. Szpital nie był w stanie przyjąć 185 transferów z innych szpitali w okresie od września 2018 do maja 2019 roku, twierdzi Stephenson.

Ostatnio szpital Lurie dodał 44 łóżka dla pacjentów kardiologicznych i 4 łóżka dla pacjentów oddziału intensywnej opieki noworodków. Oczekuje się, że kolejne 24 łóżka dla pacjentów oddziałów hematologicznych / onkologicznych / przeszczepów komórek macierzystych i kolejne 4 dla pacjentów neurologicznych, będą dostępne jesienią.

W październiku Lurie oczekuje, iż będzie mieć dostępne 364 miejsca, w porównaniu z 288, które szpital posiadał w swojej obecnej lokalizacji siedem lat temu.

U.S. News oceniły Boston Children’s Hospital jako najlepszy w kraju, następny jest Children’s Hospital of Philadelphia, a na trzecim miejscu Cincinnati Children’s Hospital Medical Center oraz Texas Children’s Hospital w Houston. Pełną listę można znaleźć na stronie: https://health.usnews.com/best-hospitals/pediatric-rankings

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: