Konto na Instagramie lepsze niż dyplom wyższej uczelni
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Jak wynika z ankiety, 1 na 5 młodych mieszkańców Illinois wolałoby mieć popularne konto na Instagramie niż dyplom wyższej uczelni.

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił drastyczny wzrost popularności tzw. influencerów i dla wielu Amerykanów myśl o zrobieniu sobie selfie w mediach społecznościowych i zarobieniu w ten sposób tysięcy dolarów jest propozycją wartą rozważenia. Ponieważ przeciętny pracownik w USA zarabiał około 48,600 dolarów przed pandemią koronawirusa, nic dziwnego, że wiele osób wolałoby spróbować zyskać rozgłos w mediach społecznościowych niż wykonywać „zwykłą” pracę. W rzeczywistości osoby mające wpływy na portalach takich jak Instagram, posiadające do 1 miliona obserwujących, mogą zarobić około 10,000 dolarów za każdy post! Osoby, które mają więcej niż 1 milion mogą pobierać $100,000 lub więcej za post. Być może zastanawiasz się, jakich kwalifikacji potrzebujesz, aby zostać influencerem. Cóż, chodzi o to… Nie jest wymagany żaden oficjalny stopień naukowy!

Portal PRFire.com przeprowadził ankietę wśród 2,600 młodych dorosłych (w wieku od 18 do 24 lat). Prawie jedna piąta (19%) mieszkańców Illinois w tym przedziale wiekowym stwierdziła, że wolałaby posiadać zweryfikowane konto na Instagramie zamiast wyższego wykształcenia.

W całym kraju mieszkańcy Luizjany byli najbardziej zainteresowani perspektywą zostania sensacją w mediach społecznościowych, a 57% stwierdziło, że wolałoby mieć zweryfikowane konto niż dyplom uczelni. Na drugim końcu spektrum znaleźli się mieszkańcy Tennesse, gdzie 95% powiedziało, że wybrałoby dyplom uczelni zamiast zweryfikowanego konta w mediach społecznościowych.

Badanie wykazało również, że ponad połowa (60%) młodych ludzi uważa obecnie, że stopnie naukowe są warte mniej niż kiedyś. Być może dlatego ponad 1 na 5 (21%) respondentów stwierdziło, że bardziej imponują im osoby mające wpływ na media społecznościowe niż dyrektorzy generalni korporacji.

W badaniu stwierdzono również, że ponad jedna trzecia (34%) przyznała, iż wolałaby odnieść sukces na YouTube niż na jakiejkolwiek innej stronie. Pod względem zarobków YouTube płaci swoim twórcom największe dochody w porównaniu z innymi platformami mediów społecznościowych - twórcy wideo mogą zarobić od 6 do 12 centów na wyświetleniu. Jeśli twój film zyska 5 milionów wyświetleń i masz odpowiednią bazę subskrybentów, możesz zarobić od 300,000 dolarów w górę.

Jedna czwarta (24%) respondentów twierdzi, że wystarczyłoby zdobyć 5 tys. obserwujących, aby odnieść sukces w mediach społecznościowych, podczas gdy 16% twierdzi, że potrzebowałoby 10 tys. obserwujących, aby poczuć tak samo. Kolejne 7% stwierdziło, że potrzebowałoby 50 tys. obserwujących; 24% chciałoby 100,000; 11% potrzebowałoby 500,000, a 18% aspiruje do osiągnięcia statusu gwiazdy z milionem obserwujących.

Co nieco pocieszające, 91% ankietowanych młodych ludzi twierdzi, że odrzuciłoby płatną ofertę promowania wyrobów tytoniowych na swoich kontach społecznościowych. Być może pokazuje to, że młodzi ludzie są bardziej skłonni przekazywać pozytywne komunikaty za pośrednictwem swoich platform internetowych.

Wreszcie trzy czwarte (75%) uważa, że szkoły powinny oferować zajęcia na temat zagrożeń związanych z mediami społecznościowymi. Biorąc pod uwagę, że wiele małych dzieci korzysta z technologii w życiu codziennym (np. do nauki online i oglądania filmów), korzystne byłoby zapewnienie im edukacji na temat bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci. 

jm