----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Prezydent Amerykańskiej Federacji Nauczycieli wezwała w czwartek do pełnego powrotu do nauki osobistej w przyszłym roku szkolnym, mówiąc, że związek całkowicie popiera wysiłki mające na celu sprowadzenie uczniów z powrotem do klas.

Randi Weingartner twierdzi, że szeroka dostępność szczepionek i nowy zastrzyk federalnych funduszy przeznaczonych na edukację, wyeliminowały wiele przeszkód, które wcześniej uniemożliwiały ponowne otwieranie szkół.

Warunki się zmieniły” – powiedziała Weingartner. „Możemy i musimy ponownie otworzyć szkoły jesienią w celu powrotu nauki osobistej i wsparcia naszych uczniów. I utrzymać je otwarte. W pełni, bezpiecznie i przez pięć dni w tygodniu”.

Gdyby lokalne związki zawodowe posłuchały jej wezwania, byłoby to postrzegane jako ważny krok w dążeniu do ponownego otwarcia szkół. Za spowolnienie tego procesu obwinia się związki zawodowe nauczycieli, które stawiały wysokie wymagana dotyczące stosowanych środków bezpieczeństwa. Nauczyciele w niektórych dystryktach odmawiali powrotu do czasu aktualizacji systemów wentylacji, przeprowadzania testów na obecność wirusa i szczepień dla wszystkich pedagogów.

Weingarten powiedziała, że szczepionki były decydującym czynnikiem w jej wizji ponownego otwarcia jesienią. Prezydent Joe Biden w marcu nakazał stanom priorytetowe traktowanie nauczycieli w zakresie szczepień, a pod koniec miesiąca federalni urzędnicy ds. zdrowia poinformowali, że 80% pracowników szkół otrzymało pierwszą szczepionkę.

„Strach, że mogą przenieść wirusa do domu zmniejsza się, gdy otrzymują szczepionki” – powiedziała Weingarten. Ankiety przeprowadzone przez związek wykazały, że 89% z 1.7 miliona członków zostało w pełni zaszczepionych lub zamierza to zrobić.

Mimo to Weingarten nie zakłada szybkiego powrotu do rodzaju szkoły, jaką pamiętamy sprzed pandemii. Szkoły w dalszym ciągu powinny wymagać noszenia maseczek, zachowywania dystansu społecznego, monitorować kontakty i stosować inne środki zalecane przez Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

„To nie jest wolne od ryzyka” – powiedziała. „Ale możemy poradzić sobie z zagrożeniem, zachęcając ludzi do szczepień i postępując zgodnie z wytycznymi CDC”.

Związek zamierza naciskać na zapewnienie odległości 3 stóp przestrzeni między uczniami w salach lekcyjnych, co CDC zaleciło w marcu, zmniejszając dystans z 6 stóp. Szkoły kontynuować przygotowania latem, aby móc „zapewnić odpowiednią przestrzeń”, dzięki czemu utrzymają mniejszą liczebność klas w następnym roku szkolnym.

Pakiet pomocowy o wartości 1.9 biliona dolarów obejmował 123 miliardy dolarów na pomoc szkołom w ponownym otwarciu i wyjściu z pandemii. Weingarten, która popierała Bidena, stwierdziła, że jego administracja „walczy z pandemią za pomocą nauki, prawdy, przejrzystości, i tak – pieniędzy”.

„Stany Zjednoczone nie wrócą w pełni, dopóki w pełni nie otworzymy szkół. A mój związek całkowicie to popiera” – powiedziała.

CDC stwierdziło w lutym, że szkoły mogą być bezpiecznie ponownie otwierane przy zastosowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa, chociaż wiele z największych dystryktów szkolnych pozostało całkowicie lub częściowo przy nauce zdalnej. Z najnowszych danych federalnych wynika, że w marcu 54% szkół podstawowych i gimnazjów oferowało wszystkim uczniom zajęcia indywidualne przez pięć dni w tygodniu.

Nawet w dystryktach, które zostały ponownie otwarte, wielu uczniów decydowało się pozostać przy nauce zdalnej, w tym nieproporcjonalny odsetek uczniów ras innych niż biała. Weingarten sugeruje, aby szkoły utworzyły komitety rodziców i nauczycieli, które zajmą się kwestiami bezpieczeństwa. To, wraz z dalszymi środkami bezpieczeństwa, pomogłoby odbudować zaufanie rodziców.

jm