----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

14 lipca 2021

Udostępnij znajomym:

W Akademii Piłkarskiej Klubu Eagles piłkarskiego abecadła uczy się ponad sto dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Podzieleni na różne kategorie wiekowe z sukcesami uczestniczą w międzyszkolnej i międzyklubowej rywalizacji. Coraz częściej adepci Akademii trafiają do szkolnych i uniwersyteckich reprezentacji zdobywając stypendia.

„Nasza Akademia od kilkunastu lat jest kuźnią piłkarskich kadr. Przyjmujemy chłopców i dziewczynki od piątego roku życia. Szkolą się praktycznie do momentu pójścia do szkoły średniej, a później grają w drużynach na poziomie high school i uniwersytetów. W konsekwencji wracają do Eagles jako dojrzali zawodnicy. Nasza reprezentacja U-12 może pochwalić się wieloma sukcesami. Wygrywają duże turnieje nie tylko w stanie Illinois i są bardzo mocni w lidze. Wiążemy z nimi bardzo duże nadzieje. Ja się bardzo cieszę, że z Akademii bierzemy chłopaków do pierwszej drużyny. Może zabrzmi to zarozumiale, ale uważam, że nasza Akademia jest w Illinois najlepszą tego typu szkołą piłkarską. Duża w tym zasługa naszej kadry trenerskiej z Pawłem Otachelem na czele” – powiedział prezes Akademii Krzysztof Święch podczas pikniku zorganizowanego 11 lipca w parku przy zbiegu ulic Cumberland i Irving Park.

DSC 7998

W Akademii piłkarskie szlify zdobywają kolejne pokolenia „Orłów”

Jak przystało na piknik piłkarski odbył się mini turniej dla najmłodszych piłkarzy. Pomimo zmiennej pogody dzieci z radością przez ponad trzy godziny rywalizowały na boisku z przerwą na obejrzenie meczu finałowego w ramach Mistrzostw Europy, w którym na Wembley reprezentacja Włoch pokonała Anglię po serii rzutów karnych 3:2 i zdobyła tytuł.

Gościem honorowym imprezy, która zaczęła się mszą świętą odprawioną przez jezuitę, o. Jerzego Brzóskę, był honorowy prezes i twórca największych sukcesów klubu „Eagles” Józef Zyzda. Spotkanie na trawie przyszłych następców Lewandowskiego było również okazją do koleżeńskich spotkań i celebracji. Ośmioletni Oliwer Kszczotek zaprosił kolegów i koleżanki do zjedzenia urodzinowego tortu. Były stoiska malowania twarzy i zabawy w dmuchanych balonach. W loterii fantowej do wygrania były liczne nagrody z olbrzymim telewizorem na czele. W części artystycznej dorośli uczestnicy imprezy wysłuchali koncertu pieśni polskich w wykonaniu śpiewaków z Chóru im. Fryderyka Chopina.

DSC 8152

Po piłkarskiej rywalizacji przyszła pora na urodzinowy tort dla Oliwera Kszczotka

Prezes Akademii Krzysztof Święch zapowiedział kontynuację organizowania spotkań piłkarskich na poziomie międzynarodowym. „Jestem w kontakcie z reprezentacjami Brazylii, Meksyku i Polski. Tak jak dwa lata temu chcemy zorganizować mecze sław w Chicago. Teraz jeszcze jest pandemia, ale mam nadzieję, że wiosną lub latem przyszłego roku będziemy się cieszyć z oglądania piłkarskich idoli. Chcemy w ten sposób pokazać nasz klub na szerszej płaszczyźnie i udowodnić, że Eagles jest mocnym zespołem od ponad 80 lat”.

Tekst i zdjęcia: AB/NEWSRP

----- Reklama -----

MONITOR-KONKURS WAKACYJNY

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----