Lipiec bez plastiku
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Działania na rzecz eliminacji przedmiotów z tworzyw sztucznych w naszym życiu zostały zahamowane przez pandemię koronawirusa, a niektóre źródła szacują, że wykorzystanie plastikowych produktów jednorazowego użytku wzrosła o 250-300%.

Plastic free July”, globalna kampania, wspierana przez takie organizacje jak Shedd Aquarium, jest częścią ruchu na rzecz ponownej redukcji zużycia produktów z tworzyw sztucznych.

Witryna Plastic Free July oferuje wiele pomysłów na ograniczenie zużycia plastiku, zarówno w domu, w pracy, jak i na spotkaniach i imprezach towarzyskich. Chętni mogą przyłączyć się do wspólnego wyzwania i otrzymać wskazówki, jak osiągnąć cel poprzez stawianie małych kroków lub przejście na wyższy poziom życia bez plastiku.

Wśród najprostszych działań, jakie możemy podjąć, jest wyeliminowanie jak największej ilości produktów jednorazowego użytku z naszego życia, takich jak plastikowe torby, butelki z wodą, kubki do kawy na wynos czy plastikowe słomki.

Chicagowskie Shedd Aquarium odgrywa wiodącą rolę w walce z użyciem tworzyw sztucznych, których miliony ton co roku zalewają oceny naszej planety, zagrażając faunie wodnej. Wielkie Jeziora są również zaśmiecone plastikiem, z 22 milionami funtów rocznie wpływającymi do ich wód. Inicjatywa „Let’s Shedd Plastic” jest jednym z wielu sposobów, w jaki instytucja ta podchodzi do tego problemu.

Shedd organizuje także szereg specjalnych wydarzeń podczas Plastic Free July, aby edukować społeczeństwo na temat zanieczyszczenia plastikiem i promować działania na rzecz redukcji. Cotygodniowe seminaria internetowe dotyczyć będą takich tematów, jak korzyści płynące z produktów wielokrotnego użytku, w jaki sposób kompostowanie może zmniejszyć zależność od tworzyw sztucznych, co restauracje mogą zrobić, aby ograniczyć i wyeliminować odpady z tworzyw sztucznych (restauracje i firmy gastronomiczne w Stanach Zjednoczonych wytwarzają rocznie 1 bilion jednorazowych naczyń i opakowań) oraz zmiany w polityce na rzecz przyszłości bez plastiku.

jm