Lollapalooza powraca
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

O prawdopodobnym powrocie festiwalu będącego ikoną Wietrznego Miasta informowaliśmy kilka dni temu – wówczas nieoficjalnie, powołując się na ustalenia magazynu Variety. We wtorek informacje dotyczące tegorocznej edycji festiwalu oficjalnie potwierdził urząd miasta. Odbędzie się w tradycyjnej formie w dniach od 29 lipca do 1 sierpnia. Czterodniowa impreza zostanie wzorem lat ubiegłych zorganizowana w chicagowskim Grant Parku. Każdego roku w festiwalu uczestniczy łącznie ponad 400,000 osób. Ze względu na pandemię koronawirusa ubiegłoroczna edycja odbyła się wyłącznie wirtualnie. 

„Tutaj, w Chicago, hasło „Lollapalooza” zawsze było synonimem lata, wspaniałej muzyki i czterech dni niezapomnianej zabawy – ze względu na to szczególnie trudna była ubiegłoroczna decyzja o przełożeniu festiwalu w formie tradycyjnej na kolejny rok. Teraz, niecały rok później, uzbrojeni w bezpieczną, skuteczną i powszechnie dostępną szczepionkę jesteśmy w stanie przywrócić jeden z najbardziej kultowych letnich festiwali muzycznych w naszym mieście. Chcę podziękować organizatorom za ścisłą współpracę z miejskimi władzami zmierzającymi do stworzenia strategii ponownego otwarcia i powrotu festiwalu do Grant Parku” – poinformowała Lori Lightfoot w przesłanym oświadczeniu.  

Bilety

Sprzedaż biletów rozpoczęła się w środę o godzinie 12 – dotyczy to wyłącznie wejściówek czterodniowych. Ceny takich biletów zaczynają się od $350. Można także zdecydować się na wejściówkę VIP – koszt $1,500. Organizatorzy zapowiedzieli, że bilety jednodniowe będą dostępne w późniejszym terminie.

Restrykcje

Organizatorzy zapowiadając powrót festiwalu poinformowali, że wejście na teren festiwalu będzie wiązało się z okazaniem potwierdzenia pełnego szczepienia na COVID-19 lub negatywnego wyniku testu wykonanego w ciągu ostatnich 24 godzin. Szczegóły dotyczące procesu zgłaszania się na festiwal będą dostępne na początku lipca. Na chwilę obecną nie jest jasne, w jakiś sposób potwierdzenia szczepienia będą okazywane – chodzi o formę dokumentu.

„Patrząc na to wszystko można stwierdzić, że zdecydowanie najłatwiejszym sposobem na wzięcie udziału w tegorocznej edycji festiwalu będzie zaszczepienie się jeszcze teraz” – powiedziała dr Allison Arwady, komisarz Departamentu Zdrowia Publicznego Chicago.

Gwiazdy

Organizatorzy festiwalu o artystach występujących podczas tegorocznej edycji poinformowali w środę. Post Malone, Tyler the Creator, Miley Cyrus i The Foo Fighters będą głównymi gwiazdami. Oprócz tego będzie można delektować się muzyką m.in. Megan Thee Stallion i Roddy Ricch. Ta pierwsza to trzykrotna zdobywczyni nagrody Grammy, która zadebiutuje podczas tegorocznej edycji Lollapaloozy.

fk