Menadżer sklepu Walmart zarabia średnio 175 tys. rocznie
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Firma zatrudnia około 4,700 menadżerów sklepów w Stanach Zjednoczonych, którzy zarabiają średnio 175 tysięcy dolarów rocznie – poinformował Walmart w środowym raporcie.

Walmart, największy prywatny pracodawca w USA, został skrytykowany za 11-dolarową płacę minimalną, w tym również przez swojego największego rywala, sklep Amazon. Ale Walmart broni się twierdząc, że podniósł stawki początkowe w sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych o ponad 50 procent w ciągu ostatnich trzech lat. Łącznie ze świadczeniami i bonusami, średnia płaca pełnoetatowego pracownika wynosi $14.26 na godzinę. Kierownicy poszczególnych departamentów mogą zarabiać do $24.70 na godzinę.

Firma zatrudnia ponad 1.7 miliona pracowników na terenie Stanów Zjednoczonych. Kobiety stanowią 55% siły roboczej, a przedstawiciele mniejszości 44%.

„Inwestujemy w naszych współpracowników, dzięki płacom i lepszym możliwościom edukacyjnym, benefitom i szkoleniom” – poinformował CEO firmy, Doug McMillon.

W ostatnich latach firma rozszerzyła politykę płatnych urlopów rodzicielskich i uruchomiła Walmart Academy, aby szkolić pracowników w zakresie zdobywania bardziej zaawansowanych umiejętności. W rezultacie Walmart twierdzi, iż rotacja pracowników utrzymuje się na najniższym poziomie od pięciu lat.

Zmiany klimatyczne są kolejnym obszarem zainteresowania, poruszonym w raporcie.

„Uważamy, iż zmiany klimatu prawdopodobnie wpłyną na krajowe gospodarki i łańcuchy dostaw na całym święcie, z uwagi na potencjalne skutki, takie jak niższe plony, wyższe koszty zdrowotne i szkody wywołane przez burze” – poinformowała firma.

Walmart zapowiada zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 18% do 2025 roku w stosunku do poziomów z 2015 r.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: