----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

24 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Jeśli chodzi o podróże w Stanach Zjednoczonych, cena biletu może zależeć od miejsca, z którego wylatujesz.

Dane amerykańskiego Bureau of Transportation pokazują średni koszt lotu krajowego z 45 najbardziej ruchliwych lotnisk w kraju – mogą to być cenne informacje, ponieważ w 2022 roku ceny biletów lotniczych nadal rosną.

W kwietniu ceny biletów lotniczych poszybowały w górę o rekordowe 18.6%, co stanowi największy miesięczny wzrost od rozpoczęcia monitorowania danych w 1963 roku. A ceny hoteli podskoczyły o 1.7% od marca do kwietnia.

Wyższe dochody linii lotniczych

Przedstawiciele linii Southwest Airlines poinformowali w ubiegłym miesiącu, że przewidują znacznie wyższe przychody i zyski w tym, ponieważ wielu Amerykanów decyduje się na podróże po odkładaniu wakacji przez ostatnie dwa lata. Średnia cena Southwest wzrosła o 32% w pierwszych trzech miesiącach roku w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Jeśli chodzi o najtańsze bilety, opłaca się wylecieć z Florydy. Międzynarodowe lotnisko Fort Lauderdale Hollywood International Airport zajęło pierwsze miejsce ze średnim kosztem $233.36. Międzynarodowe lotnisko w Orlando zajęło drugie miejsce, z ceną $241.01. Trzecie było międzynarodowe lotnisko Harry Reid w Las Vegas ($247.53), a pierwszą piątkę zamykają Miami International ($236.76) i Tampa International ($270.88).

Taryfy są oparte na całkowitej wartości biletu, w tym na cenie ustalonej przez linie lotnicze oraz wszelkich podatkach i opłatach pobieranych przy zakupie. Koszt nie obejmuje ceny usług opcjonalnych, takich jak opłaty bagażowe lub Frequent Flyer, i nie obejmuje taryf Frequent Flyer lub taryf „zero”.

Oto 10 najtańszych lotnisk na podstawie najnowszych dostępnych danych z ostatniego kwartału 2021 roku:

25 ramka

Trzy najdroższe lotniska to międzynarodowe lotnisko Dulles w Waszyngtonie ($408.08), a następnie międzynarodowe lotnisko San Francisco ($400.66) i Detroit Metro Airport ($364).

26 ramka2

Chociaż zmiana miejsce wylotu nie zawsze jest możliwa czy praktyczna, ci, którzy mają szczęście i więcej lotnisk do wyboru, mogą w ten sposób zaoszczędzić znaczną ilość gotówki.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----