Na Dom Harcerski i ośrodek w Crivitz
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

22 i 23 maja na parkingu siedziby harcerskiej przy 6434 W. Belmont w Chicago członkowie chicagowskiego Koła Przyjaciół Harcerstwa zorganizowali wyprzedaż garażową, z której dochód w kwocie 2,300 dolarów zostanie przekazany na utrzymanie Domu Harcerskiego i ośrodka letniego „Camp Norwid” w Crivitz.

„Na naszym kiermaszu mamy praktycznie wszystko, a raczej wszystko to, co nam nasi rodacy w miniony czwartek i piątek przekazali. Są zabawki, odzież, buty, drobne sprzęty gospodarstwa domowego, wózki dziecięce, zasłony, firany a nawet meble. Serdecznie dziękujemy za wszystkie darowizny.

Wyprzedaż staramy się organizować dwa, trzy razy w ciągu roku, bo każdy cent się liczy, gdy chodzi o naszą harcerską młodzież. 2,300 dolarów może nie jest wielką kwotą, jaką udało nam się zebrać ze sprzedaży w ciągu tego weekendu, ale podzielimy ją po połowie i przeznaczymy dla naszej harcerskiej siedziby oraz ośrodka harcerskiego w Crivitz” – poinformowała Viloetta Komenda z grupy rodziców, którzy imprezę zorganizowali.

DSC 1872

Kiermasz jest jedną z form gromadzenia funduszy na działalność harcerską

Jedną z wolontariuszek była Emilia Więcek, tancerka zespołu Lechici. „Niestety, w okresie pandemii nie ćwiczymy wspólnie, jedynie przerabiamy pewne indywidulane układy. Liczę, że zagrożenie ustąpi i znów jako zespół wyjdziemy na parkiet, a teraz pomagamy rodzicom w ich działaniach dla naszej harcerskiej wspólnoty”.

Żeńskie i męskie drużyny harcerskie w Wietrznym Mieście liczą blisko 2,000 dzieci i młodzieży oraz starszyzny harcerskiej. Przed pandemią Obwód ZHP w Chicago prowadził liczne zajęcia i formy wypoczynku letniego, do których harcerze mają nadzieję powrócić w tym roku. Od kilkunastu lat harcerze są organizatorami polonijnych obchodów Dnia Wieńczenia Grobów na kwaterze weterańskiej cmentarza Maryhill w Niles.

Tekst i zdjęcia: NEWSRP