----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Wolontariusze istniejącego ponad 100 lat Klubu „Polonia” przy parafii pw. św. Konstancji zorganizowali piknik parafialny, z którego dochód zostanie przeznaczony na budowę ogrodu wokół pomnika Św. Jana Pawła II, który został ufundowany przez klub z okazji setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka.

W czasie pikniku nowy proboszcz parafii, ks. Robert Łojek, który przejął obowiązki duszpasterskie w reorganizowanej parafii 1 lipca, miał okazję spotkać się z parafianami i rozmawiać o jej przyszłości.

„W połowie sierpnia rozpoczną się konsultacje z parafianami nad nową nazwą dla parafii powstałej w wyniku połączenia parafii pw. św. Konstancji z sąsiednią pw. św. Roberta Bellarmine. Wierni będą podawać swoje propozycje nowego patrona dla parafii. Już niebawem przekonamy się, jak ten proces będzie przebiegał”.

Gospodyni pikniku Teresa Milewska z mężem Kazimierzem, który jest prezesem klubu, od kilkunastu lat wraz z liczną grupą wolontariuszy starają się prowadzić skuteczną działalność charytatywną na rzecz parafii. Najnowszym dziełem było ufundowanie pomnika św. Jana Pawła II, który został ustawiony po prawej stronie przy głównym wejściu do świątyni i poświęcony dwa lata temu. Teraz klub planuje stworzenie ogrodu wokół monumentu.

Tekst i zdjęcia: AB/NEWSRP