----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

22 chicagowskie plaże zostaną oficjalne otwarte w piątek poprzedzający weekend związany z obchodami Memorial Day.

Wiosną ubiegłego roku władze Chicago zdecydowały o zamknięciu terenów nad jeziorem, w tym popularnych wśród mieszkańców plaż. Parki i miejsca położone nad jeziorem Michigan zostały ponownie otwarte dopiero w lutym bieżącego roku. Od tego czasu mieszkańcy chodzą na plaże, ale oficjalnie zostaną one ponownie otwarte w najbliższy piątek. Wtedy też pojawią się na nich ratownicy, otwarte zostaną toalety i inne udogodnienia.

Sezon plażowy 2021 rozpocznie się w weekend z okazji Dnia Pamięci i potrwa do 6 września. Plaże będą otwarte w godzinach od 6 rano do 11 w nocy, a pływanie dozwolone tylko w czasie dyżurów ratowników, od 11 rano do 7 wieczorem. Przywrócone zostaną również koncesje i inne udogodnienia, w tym posiłki serwowane w restauracjach i zajęcia rekreacyjne.

W dalszym ciągu wyłączone pozostaną fontanny z wodą pitną, więc odwiedzający powinni liczyć się z koniecznością przyniesienia własnych napojów. Kilka plaż na północy (Juneway, Rogers, Howard oraz Fargo) pozostanie zamkniętych z powodu wysokiego poziomu jeziora i erozji. Humboldt Beach w dzielnicy Humboldt Park zostanie otwarta nieco później – jak poinformowali urzędnicy.

Nawet ogłaszając ponowne otwarcie plaż, burmistrz zaapelowała do mieszkańców o zachowanie ostrożności.

„Chociaż cieszymy się, że tego lata ludzie będą znowu mogli korzystać z naszych plaż, w dalszym ciągu apelujemy do wszystkich o przestrzeganie zasad dotyczących bezpieczeństwa i kontynuowanie przyjmowania szczepionek” – powiedziała. „Ta ekscytująca wiadomość jest wynikiem ogromnego postępu, jaki poczyniliśmy w naszych wysiłkach, aby spowolnić i powstrzymać rozprzestrzenianie się tego wirusa, i wzywam wszystkich do kontynuowania tych działań, abyśmy mogli ponownie otworzyć jeszcze więcej naszych wspaniałych letnich atrakcji w najbliższej przyszłości”.

Witryna Park District codziennie aktualizuje informacje o poszczególnych plażach, ponieważ pływanie może być zabronione ze względu na stan wody lub jej niebezpieczną jakość. Informacje można uzyskać również telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 312-74-BEACH lub śledząc konta Park District w mediach społecznościowych.

Temperatura wody w jeziorze jest monitorowana przez National Weather Service.

jm