Najbardziej odlotowa rzecz zrobiona w Illinois
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Symulator lotu, amerykańska flaga, czy kask używany przez zawodników ligi NFL to przykłady rzeczy powstałych w naszym stanie. Oczywiście jest ich znacznie więcej i stanowe Zrzeszenie Producentów chce wiedzieć, co według nas jest najfajniejsze, czy też najbardziej odlotowe.

Konkurs nosi nazwę „Makers Madness” i zachęca do wyboru „the coolest thing made in Illinois”. Zabawa zorganizowana i prowadzona przez Illinois Manufacturer's Association obejmuje wszystko, co pochodzi z naszego stanu, co zostało tu stworzone lub jest aktualnie produkowane. Oczywiście jak każdy konkurs, tak i ten, ma swoje reguły, które poznać można na stronie makersmadnessil.com

Do wyboru mamy wiele produktów - wśród nich butelkę whiskey, Tootsie Roll, czy zabawkowe samochodziki. Poza tym nie możemy zapomnieć o popularnej potrawie Macaroni and Cheese firmy Kraft, czy też słynnych nawet poza granicami czerwonych, plastikowych kubkach, znanych jako Solo Cups. Poza tym pewnie jest jeszcze kilka tysięcy innych rzeczy.

Przewodniczący Zrzeszenia Producentów, Mark Denzler, chce opracować długą listę takich przedmiotów. Uważa on, że mało kto zdaje sobie sprawę, jak wiele rzeczy codziennego użytku powstało właśnie tu.

Produkcja fabryczna to ok. 12 procent produktu Illinois i 304 miliardy dolarów. To największa branża w stanie, która zatrudnia ponad 592 tysiące osób.

„Musimy przyciągnąć kolejne pokolenie pracowników do Illinois” - mówi Denzler - „Właśnie pokazując produkty i firmy, które są tutaj.”

Denzler przyznaje, że słowo „cool” można interpretować na wiele sposobów, w związku z czym wskazuje jednocześnie wiele sektorów produkcji w Illinois.

„Dysponujemy tak różnorodną produkcją, że pozwolimy mieszkańcom Illinois, aby zdecydowali, co według nich jest najfajniejszą rzeczą wyprodukowaną w stanie” – zapowiedział Denzler rozpoczynając konkurs.

Pomysłodawcy oczekują kilkuset nominacji w pierwszych turach głosowania. W pierwszej rundzie osoba może głosować na maksymalnie pięć produktów dziennie. Po zmniejszeniu liczby nominacji do 16 produktów, można głosować raz dziennie poprzez e-mail.

Zrzeszenie producentów dokona przeglądu wszystkich zgłoszeń pod kątem dokładności, aby potwierdzić, czy produkt jest wytwarzany w naszym stanie. Choć siedziba jakiejś firmy może znajdować się poza stanem, to produkt musi być wytwarzany w Illinois.

Zwycięzca zostanie ogłoszony 1 kwietnia i nagrodzony w rezydencji gubernatora. Otrzyma puchar, szarfę i artykuł promocyjny w magazynie wydawanym przez Illinois Manufacturers Association.

Dla zainteresowanych udziałem podajemy najważniejsze daty:
- 4–24 lutego: zgłaszanie nominacji na stronie makersmadnessil.com
- 26 lutego - 8 marca: głosowanie, które pozwoli wybrać 16 finałowych produktów
- 10–15 marca: pierwsza runda głosowania mająca wyłonić finałową ósemkę
- 17–22 marca: druga runda i finałowa czwórka
- 24–29 marca: ostatnia runda i wyłonienie zwycięzcy
- 1 kwietnia: ceremonia wręczenia nagrody w konkursie

RJ

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: