Najbardziej zestresowane stany w 2021 roku
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Z niedawnego badania portalu WalletHub wynika, że największym źródłem stresu dla Amerykanów w 2021 roku są problemy finansowe. Pandemia Covid-19, która uplasowała się na pierwszym miejscu tej listy w ubiegłym roku, spadła na drugie, co wydaje się być uzasadnione postępem, jaki Stany Zjednoczone poczyniły w zakresie szczepień i ponownego otwarcia. Poziom stresu różni się w zależności stanu, a mieszkańcy w innych częściach kraju bardziej niż inni martwią się konkretnymi problemami.

WalletHub porównał 50 stanów uwzględniając 41 kluczowych wskaźników stresu, aby określić miejsca, których należy unikać, aby wieść jak najbardziej relaksujące życie. Dane obejmują średnią liczbę przepracowanych godzin w tygodniu, ilość bankructw osób fizycznych i odsetek osób przesypiających zalecaną ilość godzin. 

Source: WalletHub

Aby określić najbardziej i najmniej zestresowane stany, WalletHub porównał 50 stanów i Dystrykt Kolumbii w czterech kluczowych wymiarach: 1) Stres związany z pracą, 2) Stres związany z pieniędzmi, 3) Stres rodzinny, 4) Zdrowie - i stres związany z bezpieczeństwem.

Na pierwszym miejscu najbardziej zestresowanych stanów uplasowała się Nevada (łączny wynik 61.98 punktów), kolejne były Luizjana, Nowy Meksyk, Zachodnia Wirginia i Mississippi. Najmniej zestresowany są mieszkańcy Południowej Dakoty, Utah, Minnesoty, Iowa, Północnej Dakoty i Wisconsin. Illinois znalazło się blisko połowy listy, zajmując 30 pozycję.

30

Więcej informacji można znaleźć na stronie WalletHub