Najwięcej testów w Illinois
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Gubernator J.B. Pritzker poinformował we wtorek po południu, że Illinois wyprzedziło Nowy Jork pod względem ilości codziennych testów w przeliczeniu na jednego mieszkańca, co określił "znaczącym postępem".

"Wśród stanów z największą populacją Illinois wyprzedziło Nowy Jork, zajmując pierwsze miejsce w kraju pod względem ilości testów w przeliczeniu na jednego mieszkańca w ciągu ostatnich siedmiu dni" - powiedział gubernator, nazywając to "bardzo ekscytującą wiadomością".

Wśród wszystkich stanów w USA Illinois plasuje się na trzecim miejscu pod względem liczby testów na mieszkańca, za Rhode Island i Nowym Meksykiem - wynika z danych covidtracking.com, cytowanych przez biuro gubernatora. Z tych informacji wynika, iż Nowy Jork zajmuje szóste miejsce na liście, za Connecticut i Dakotą Północną.

Pritzker powiedział również, że wszystkie cztery regiony stanu pozostają na dobrej drodze, aby wejść w kolejną fazę programu ponownego otwarcia Illinois.

Urzędnicy stanowi potwierdzili 1,545 nowych przypadków koronawirusa w ciągu ostatnich 24 godzin, kiedy przeprowadzono 18,443 testy. Zgłoszono także 146 zgonów, podnosząc ich łączna sumę od czasu wybuchu pandemii do 4,379. Do tej pory w naszym stanie potwierdzono 98,030 przypadków COVID-19 na podstawie 62,684 testów.

JM

Udostępnij swoim znajomym: