Nauczyciele szkół średnich nie chcą wracać do pracy
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Związek zawodowy chicagowskich nauczycieli (CTU) ostrzega, że pracownicy szkół średnich w Chicago Public Schools w najbliższą środę nie stawią się osobiście do pracy, jeśli nie dojdzie do przełomu w negocjacjach i kolejnego kroku w osiągnięciu porozumienia dotyczącego planu ponownego otwarcia szkół średnich.

CPS wyznaczyło 19 kwietnia jako swój „cel” ponownego otwarcia szkół średnich dla ostatniej grupy uczniów, która nie otrzymała jeszcze opcji powrotu do nauki indywidualnej od czasu, kiedy szkoły zostały zamknięte w marcu 2020 roku. Ale tydzień przed tym terminem związek zawodowy nauczycieli zwraca uwagę na „chroniczne zaniedbania dystryktu w zapewnieniu rozsądnych udogodnień nauczycielom”.

Negocjacje trwały przez cały weekend, ale według przedstawicieli CTU, nadal istnieją kwestie, w któych nie udało się osiągnąć porozumienia.

„Krytyczne punkty sporne obejmują zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które zminimalizują ryzyko transmisji wirusów, pracę zdalną – zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie przy edukacji zdalnej – oraz szczepionki dla uczniów szkół średnich oraz ich rodzin” – twierdzi związek.

Prezes CTU, Jesse Sharkey, zwrócił uwagę na rosnącą liczbę zachorowań i wskaźniki pozytywności w mieście; brak dostępności szczepionek dla osób w wieku 16 lat i starszych w Chicago, pomimo ich kwalifikowalności w pozostałej części stanu; oraz fakt, że około 70% uczniów CPS nie zdecydowało się do tej pory na powrót do nauki indywidualnej.

Sharkey nie spodziewa się, aby wszyscy uczniowie szkół średnich i ich rodziny otrzymali szczepionki przed ponownym otwarciem szkół średnich, ale uważa, że CPS powinno podjąć zdecydowane działania, rozszerzając swój program szczepień na uczniów i ich rodziny.

W ubiegłym tygodniu związek zaapelował o tygodniowe opóźnienie w planie ponownego otwarcia szkół. W odpowiedzi komisarz ds. zdrowia w Chicago stwierdziła, że publiczne szkoły średnie w mieście nie muszą opóźniać planowanej daty ponownego otwarcia.

Na podstawie aktualnych danych nie widzimy powodu, aby opóźniać ponowne otwarcie szkół średnich” – powiedziała doktor Allison Arwady.

Burmistrz Lori Lightfoot oraz urzędnicy CPS wybrali datę 19 kwietnia, aby po raz pierwszy od roku umożliwić uczniom szkół średnich powrót do nauki indywidualnej.

„Po pomyślnym otwarciu szkół podstawowych na początku tego roku, chcemy zapewnić naszym licealistom taką samą możliwość nauki osobistej jeszcze w tym miesiącu” – poinformowali przedstawiciele CPS w ubiegłym tygodniu. „Podczas trwania naszych negocjacji z Chicago Teachers Union, pozostajemy w pełni zaangażowani w wysiłki mające na celu powitanie wszystkich chętnych uczniów szkół średnich w poniedziałek, 19 kwietnia”.

Arwady twierdzi, że strategie łagodzenia podejmowane przez dystrykt, są zgodne z wytycznymi agencji ds. zdrowia publicznego, w tym Centers for Disease Control and Prevetion, i czynią naukę osobistą w pełni bezpieczną.

„Plan ponownego otwarcia szkół zawiera również szczegółowe wymagania dotyczące tego, kiedy należy wstrzymać naukę indywidualną, ale nie osiągnęliśmy jeszcze żadnego z tych progów” – powiedziała. „Szkoły podstawowe zostały bezpieczne otwarte w ubiegłym miesiącu, a monitorowanie uczniów i pracowników nie dało powodów do niepokoju. Na podstawie aktualnych wskaźników nie ma powodów, aby sądzić, że CPS nie może równie bezpiecznie otworzyć szkół średnich”.

jm