Nauka w systemie hybrydowym
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Chicagowskie szkoły publiczne przedstawiły długo oczekiwany plan nauczania w nowym roku szkolnym, zapowiadając naukę w systemie hybrydowym. System funkcjonować będzie na zasadzie rotacji i obejmować dwa dni nauki w szkołach, jeśli urzędnicy ds. zdrowia publicznego stwierdzą, iż można go wdrożyć bezpiecznie.

Ze wstępnych informacji udostępnionych w piątek wynika, iż uczniowie od zerówki do 10 klasy będą mieli dwa dni nauki w klasach, dwa dni samodzielnej nauki z domu oraz wirtualne zajęcia w czasie rzeczywistym w każdą środę w obecności nauczyciela. Przebywając w szkołach, zostaną oni pogrupowani w klasy do 15 osób, aby zminimalizować kontakt z innymi dziećmi. Starsi uczniowie będą nadal uczyć się w domach, za wyjątkiem tych, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia lub uczestniczą w programach zawodowych.

Dzieci w wieku przedszkolnym (pre-K) będą uczęszczać do szkół na pełen etat.

Te konkretne zalecenia zostały opracowane w oparciu o "unikalne potrzeby" i "zróżnicowane planowanie zajęć" - poinformował dystrykt.

Plany te są na razie wstępnymi zaleceniami. CPS przeprowadza ankietę wśród rodziców i zaplanowało wirtualne spotkania w celu zebrania opinii. Dystrykt zapowiedział, że jego ostateczny plan ponownego otwarcia zostanie opublikowany na początku przyszłego miesiąca, a ostateczne decyzje podjęte pod koniec sierpnia na podstawie stanu zdrowia publicznego w tym czasie.

"Teraz, gdy przygotowujemy się do kolejnego bezprecedensowego roku szkolnego, zapewnienie naszym dzieciom bezpieczeństwa pozostaje naszym najwyższym priorytetem" - powiedziała kurator CPS, Janice Jackson podczas piątkowej konferencji prasowej. "Wierzymy, że model hybrydowy będzie najlepszym rozwiązaniem, spełniającym potrzeby wszystkich naszym uczniów w całym mieście. Ten model pozwala wielu naszym uczniom czerpać korzyści, jakie mogą osiągnąć tylko dzięki osobistej nauce z wysoko wykwalifikowanymi nauczycielami".

Dystrykt zaleca, aby uczniowie cierpiący na przewlekłe schorzenia skonsultowali się ze swoimi lekarzami przed podjęciem decyzji, czy osobiście uczestniczyć w zajęciach. Zgodnie z propozycją CPS, każda rodzina będzie mogła zrezygnować z nauki w szkołach, jeśli tak zdecyduje.

Nauczyciele preferują nauczanie zdalne

Chicagowski Związek Nauczycieli uważa, że zdalne nauczanie jest jedynym sposobem, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom i pracownikom.

"Po prostu nie ma sposobu, aby zagwarantować bezpieczeństwo nauki w szkole w czasie pandemii wymykającej się spod kontroli - a to oznacza, że musimy wrócić do nauki zdalnej, dopóki rozprzestrzenianie się tego wirusa nie zostanie powstrzymane" - powiedział prezes CTU, Jesse Sharkey.

Rodzice mają nadzieję, że po początkowym niepowodzeniach, system edukacji w trybie online zostanie w nadchodzącym roku szkolnym usprawniony.

CPS rozprowadziło już ponad 125,000 urządzeń cyfrowych i zapewniło tysiące hotspotów internetowych dla uczniów. Miasto ogłosiło także nowy program "Chicago Connected", zapewniający bezpłatny bezprzewodowy internet dla 100,000 uczniów w ciągu najbliższych czterech lat.

W celu bezpiecznego ponownego otwarcia budynków szkolnych dystrykt zakupił 1.2 miliona masek i zatrudnił 400 dodatkowych pracowników do czyszczenia i dezynfekcji sal lekcyjnych i najczęściej dotykanych powierzchni. Uczniowie i pracownicy będą zobowiązani do noszenia maseczek i będą podlegać codziennym badaniom i kontroli temperatury.

Jesienią CPS zamierza wdrożyć nowe wymagania dotyczące nauki w oparciu o wytyczne z Illinois Board of Education. Dalsze szczegóły zostaną przekazane w sierpniu, ale na razie wiadomo, że obejmą one opracowanie systemu śledzenia frekwencji uczniów, zapewniającego, że każdy uczeń zaliczy co najmniej pięć godzin codziennej nauki w szkole lub w domu oraz lepsze wdrożenie platform zapewniających edukację zdalną w całym dystrykcie.

Władze Chicago twierdzą, że przedstawiony plan umożliwi przejście na pełną zdalną edukacją, jeśli nastąpi kolejna fala epidemii lub na naukę w szkołach w pełnym wymiarze godzin w momencie, kiedy zostanie opracowana szczepionka lub zostanie to uznane za bezpieczne.

"Jest to dialog, który zmusi nas do stawienia czoła wyzwaniu, przed którym nikt wcześniej nie stanął" - powiedziała w piątek burmistrz Lightfoot.

JM