„Nie zapomnij o mnie”
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Bezdomne psy i koty, którymi do tej pory nie zainteresowały się osoby poszukujące zwierząt, zostaną zwolnione z opłat adopcyjnych podczas wirtualnej imprezy adopcyjnej, sponsorowanej przez PAWS Chicago.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka PAWS, Julia Poukatch, wirtualna impreza adopcyjna „Don’t Forget Me” będzie trwać od 16 do 24 kwietnia.

44

Chociaż w czasie pandemii tysiące psów i kotów znalazło swoje domu dzięki internetowemu procesowi adopcji PAWS, wiele dorosłych zwierząt zostało pominiętych na rzecz kociąt i szczeniaków, co powoduje, że pozostają w schronisku znacznie dłużej. Niektóre mogą mieć potrzeby medyczne, wymagać dużego podwórka czy dodatkowego czasu na oswojenie, inne mogą trafić tylko do domów bez dzieci czy innych zwierząt.

Chociaż adopcja tych zwierząt może się wiązać z dodatkowym wysiłkiem, wynagrodzi to ich późniejsza miłość i oddanie – zapewnia Poukatch.

Organizacja PAWS Chicago poszukuje także tymczasowych domów, aby zapewnić zwierzętom przerwę od pobytu w ośrodkach adopcyjnych i pozwolić im doświadczyć warunków domowych.

Aby zobaczyć listę zwierząt i rozpocząć proces wirtualnej adopcji, należy odwiedzić witrynę PAWS

PAWS Chicago Lincoln Park Adoption Center mieści się przy 1997 N. Clybourn Ave.

Osoby, które wybiorą jedno ze zwierząt dłużej przebywających w schronisku, w wieku 1 roku lub starsze, zostaną zwolnione z opłat adopcyjnych. W dalszym ciągu obowiązują wymagania adopcyjne i zwrotna kaucja za szkolenie w wysokości 100 dolarów za kursy ukończone w PAWS Chicago Training Center w przypadku adopcji psów.

jm