Nie zapomnij zapłacić podatku od nieruchomości
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

196,925 właścicieli nieruchomości musi do dzisiaj, wtorku 3 maja, zapłacić podatki od nieruchomości w powiecie Cook, aby uniknąć naliczenia im opłat za spóźnienia.

Płatności można dokonać na stronie internetowej cookcountytreasurer.com do godz. 23:59, aby zmieścić się w wyznaczonym terminie.

„Podatnicy lubią tę stronę internetową, ponieważ mogą dokonywać płatności online nawet po tym, jak urząd jest już zamknięty” – powiedziała Maria Pappas, skarbnik powiatu Cook. „Właściciele, którzy nie dotrzymają terminu, będą płacić kary”.

„Możesz także skorzystać ze strony internetowej do wyszukiwania 76 milionów dolarów dostępnych zwrotów podatkowych, sięgających 20 lat wstecz” – poinformowała Pappas w wydanym oświadczeniu. „Możesz również zweryfikować przyznane ulgi w podatku od nieruchomości, które obniżają całkowity rachunek. Właściciele domów mogą stracić nawet 46 milionów dolarów w przysługujących im ulgach podatkowych”.

W przypadku spóźnienia naliczane będą kary w wysokości 1.5 procenta miesięcznie – zgodnie z wymogami prawa stanu Illinois.

Aby dokonać płatności online należy na stronie cookcountytreasurer.com wybrać niebieskie pole z napisem „Pay Online for Free” (Zapłać online za darmo) i wyszukać nieruchomość na podstawie adresu lub numeru nieruchomości (Property Index Number).

jm