Niebezpieczne święta
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----
Rafał Jurak

Rafał Jurak


Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udostępnij swoim znajomym:

Warto pamiętać, iż wraz ze świętem Dziękczynienia wkraczamy w szczególnie niebezpieczny okres świąteczny. Według statystyk sezon ten sprzyja wszelkim wypadkom, zwłaszcza w okresie Thanksgiving i nieco później, w czasie Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Wszystkie firmy ubezpieczeniowe na pierwszych miejscach przyczyn uszkodzeń ciała i przypadków utraty życia w okresie świątecznym wymieniają wypadki samochodowe, wadliwe produkty, upadki oraz przygody kuchenne i zatrucia pokarmowe. Wypadki drogowe są wynikiem nadmiernego spożywania w tym okresie alkoholu oraz wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych. A z tym z kolei wiąże się zwiększona liczba kontroli drogowych, na które kierowcy powinni być przygotowani.

W Thanksgiving zwiększa się nawet o 19 procent liczba wypadków drogowych - wynika z danych Krajowej Administracji ds. Bezpieczeństwa Autostrad. Statystycznie najwięcej wypadków ma miejsce w okresie od 6.00 wieczorem w środę do 5.59 rano w poniedziałek po Thanksgiving.

Statystyki pokazują, że średnio ponad jedna trzecia zgonów podczas listopadowych wyjazdów dotyczyła kierowców pod wpływem alkoholu. Drugą główną przyczyną wypadków była nadmierna prędkość.

RJ