Nieoficjalnie. Wraca Lollapalooza
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Kilka dni temu stało się jasne, że w tym roku po pandemicznej przerwie powróci Chicago Auto Show – jako pierwsze duże wydarzenie, stanowiące ikonę Wietrznego Miasta. Wielki powrót nastąpi także prawdopodobnie w świecie muzycznym. Festiwal Lollapalooza ma odbyć się w dniach 29 lipca - 1 sierpnia – do takich informacji dotarli dziennikarze tygodnika Variety.

Festiwal potrwa 4 dni i zostanie tradycyjnie już zorganizowany w chicagowskim Grant Parku. Jak donoszą informatorzy z ratusza – miejskie władze dały zielone światło na organizację festiwalu, i to przy praktycznie pełnej widowni. Spółka C3 będąca organizatorem wydarzenia jeszcze nie skomentowała rewelacji dotyczących tegorocznej edycji. W ubiegłym miesiącu jeden z przedstawicieli firmy powiedział dziennikarzom „Chicago Tribune”:

„Jesteśmy pod wielkim wrażeniem postępu Chicago w związku ze stopniowym znoszeniem restrykcji pandemicznych. Jesteśmy w bliskim kontakcie z władzami publicznymi, ponieważ nadal planujemy festiwal i pozostajemy optymistami co do Lollapalooza 2021 w Grant Parku”. Pomimo informacji opublikowanych przez Variety, Dziennikarze Chicago Tribune poprosili o komentarz także chicagowski magistrat, ale ostatecznej deklaracji na chwilę obecną brak.

„Biuro burmistrza i CDPH (Departament Zdrowia Publicznego) rozmawiają z kilkoma organizatorami dużych wydarzeń, w tym organizatorem Lollapalooza. Do każdego z nich podchodzimy indywidualnie i określamy, w jaki sposób możemy zapewnić bezpieczeństwo naszym mieszkańcom. Chociaż rozmowy posuwają się na przód, nic nie zostało oficjalnie potwierdzone” – przekazało biuro prasowe. Na stronie festiwalu wciąż są opublikowane daty dotyczące poprzedniej edycji festiwalu. Jeżeli informacje Variety się potwierdzą, to nadal nie wiadomo w jaki sposób będą egzekwowane restrykcje epidemiczne związane chociażby ze szczepieniami.

Każdego roku w trakcie festiwalu w formie tradycyjnej – ostatni odbył się 2019 roku, uczestniczyło łącznie ponad 400,000 osób. Ze względu na pandemię koronawirusa ubiegłoroczna edycja odbyła się wyłącznie wirtualnie.  

jm