Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Bracia zaangażowani w rzekomy atak na aktora Jussiego Smolletta pozywają prawników aktora za zniesławienie. 

Ola i Abel Osundairo oskarżają Marka Geragosa i Tinę Glandian o fałszywe oskarżania pod ich adresem. Pozew został złożony w sądzie federalnym w Chicago.

Zdaniem mężczyzn prawnicy Smoletta rozpętali akcję mającą na celu zdyskredytowanie wiarygodności ich zeznań. Bracia Osundairo przyznali podczas przesłuchań, że aktor zapłacił im $3,500 za pomoc w upozorowaniu napadu na niego.

36-letni aktor, który jest Afroamerykaninem i gejem, zgłosił na policję, że w nocy 29 stycznia, kiedy wracał do swojego mieszkania, został zaatakowany przez dwóch białych mężczyzn w dzielnicy Streeterville.

Twierdził, że zamaskowani sprawcy mieli uderzyć go w twarz, oblać wybielaczem, a potem założyć mu pętlę na szyję. Jak utrzymywał, w czasie ataku mieli wykrzykiwać rasistowskie i homofobiczne hasła. Braciom, którzy współpracowali z prokuraturą nie postawiono żadnych zarzutów.

Po wycofaniu przez prokuraturę stanową powiatu Cook wszystkich 16 zarzutów przeciwko Smollettowi, jego prawnicy mieli rozpocząć akcję przeciwko braciom.

Adwokaci braci w pozwie oskarżają Geragosa i Glandian o wygłaszanie fałszywych oświadczeń na ich temat po tym, jak oskarżenia zostały odrzucone przeciwko Smollettowi.

Glandian miała publicznie zasugerować, że Ola Osundario i Smollett utrzymywali związek seksualny. W pozwie napisano, że publiczne wygłaszanie opinii, że jest gejem, naraża go i jego rodzinę w Nigerii na niebezpieczeństwo. Zauważono, że aktywność homoseksualna jest nielegalna w Nigerii i podlega karze do 14 lat więzienia lub śmierci przez ukamienowanie, jeśli oskarżony jest żonaty.

Chociaż bracia urodzili się i wychowali w Chicago, w pozwie stwierdzono, że są Amerykanami pochodzenia nigeryjskiego i często odwiedzają rodzinę w Nigerii. Ponadto Glandian miała fałszywie oskarżać obu braci o udział w nielegalnym handlu sterydami.

Bracia domagają się nieokreślonego w pozwie odszkodowania za zniesławienie.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location