Nowa usługa 911 udostępnia materiał z kamer monitoringu policji
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Nowa usługa miejska umożliwi mieszkańcom łatwiejsze udostępnianie policji nagrań z kamer monitoringu.

Biuro Zarządzania Kryzysowego i Komunikacji w Chicago dodało nową funkcję do swojej platformy Smart911, umożliwiając użytkownikom dobrowolne udostępnianie policji nagrań z monitoringu w przypadku popełnienia w okolicy przestępstwa.

Dzięki temu narzędziu użytkownicy Smart911 mogą zaktualizować swój profil, aby zawierał informacje na temat domowych kamer bezpieczeństwa. W przypadku przestępstwa popełnionego w okolicy, policja może skontaktować się z użytkownikami, aby uzyskać pozwolenie na obejrzenie ich nagrań - podała agencja.

Według władz miasta powiadomienie systemu Smart911 o obecności kamer monitoringu nie umożliwia policji ani miastu dostępu do nagrań bez wiedzy właścicieli. Ale dostarcza policji informacji na temat tego, gdzie znajdują się takie kamery i jak mogą dotrzeć do nagrań.

"Dowody wideo są często kluczowym elementem rozwiązywania przestępstw, odzyskiwania skradzionej własności i pociągania sprawców do odpowiedzialności" - powiedział superintendent chicagowskiego departamentu policji, David Brown. "Ta najnowsza inicjatywa to kolejny przykład partnerstwa, które przyczynia się do uczynienia miasta bezpieczniejszym miejscem dla wszystkich".

Profil Smart911 umożliwia dyspozytorom natychmiastowy dostęp do informacji o dzwoniącym, które mogą pomóc ratownikom. Informacje w profilu mogą obejmować adres, informacje medyczne, znajomość języka, dane dotyczące niepełnosprawności oraz tego, czy w domu są zwierzęta. Profile Smart911 nie są upublicznianie. Więcej informacji na temat Smart911 można znaleźć na stronie: www.smart911.com.

jm