----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W czwartek Ray Ban zaprezentował inteligentne okulary, które powstały we współpracy z Facebokiem. Ray Ban Stories mają być sposobem na nowy łatwiejszy sposób rejestrowania świata. Pozwalają uchwycić spontaniczne momenty z wyjątkowej perspektywy.

Dzięki wbudowanej kamerze 5MP, nowy gadżet umożliwia robienie zdjęć i przesyłanie ich bezpośrednio na twój telefon. Zarówno zdjęcia jak i 30-sekundowe filmy można rejestrować bez użycia rąk dzięki poleceniom głosowym Facebook Assistant. W momencie uruchomienia aparatu zapala się dioda, która informuje innych, że są nagrywani lub robione jest zdjęcie. Funkcja w pewien sposób chroni prywatność, gdyż zwykle przy tego typu gadżetach istnieje obawa o nagrywanie z ukrycia, bez zgody zainteresowanych.

Małe wbudowane głośniki pozwalają odtwarzać muzykę lub odbierać połączenia telefoniczne. Jak informuje Facebook, okulary świetnie nadają się do publikowania zdjęć w mediach społecznościowych. Okulary są dostępne w 20 różnych wariantach i kosztują 299 dolarów.

 

monitor