Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W nowym raporcie opublikowanym w środę, znalazły się setki nazwisk, historie zatrudnienie i dodatkowe informacje na temat księży katolickich w Illinois, którzy zostali oskarżeni o molestowanie seksualne.

Ofiary, których relacje pomogły przygotować 185-stronicowy raport, najobszerniejszy jak do tej pory, mają nadzieję, że spowoduje to ujawnienie przez biskupów nazwisk setek kolejnych duchownych zaangażowanych w te przypadki.

Raport został przygotowany przez firmę prawniczą Jeff Anderson and Associates, która wykorzystywała informacje od ofiar, listy udokumentowanych zarzutów i inne wiarygodne źrodła. 

Niektóre nazwiska wymienione w raporcie zostały już wcześniej ujawnione przez chicagowską Archidiecezję.

Raport obejmuje dane 395 katolickich duchownych, którzy według kancelarii, pracowali lub kontynuują pracę w sześciu diecezjach w stanie.

Adwokaci reprezentujący niektóre z ofiar żądają, aby biskupi katoliccy w stanie Illinois ujawnili wszystkie nazwiska i akta przedstawicieli duchowieństwa, oskarżonych o wykorzystywanie seksualne. Chcą, aby informacje zostały przekazane organom ścigania, twierdząc, iż są to sprawy, o których musi dowiedzieć się opinia publiczna.

W grudniu ubiegłego roku raport przygotowany przez biuro prokuratora generalnego stanu Illinois ujawnił nazwiska ponad 500 księży, których dane nie zostały publicznie przekazane przez katolicką diecezję w Illinois.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location