----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Władze miasta zamierzają ponownie otworzyć United Center, umożliwić organizację letnich festiwali oraz imprez na świeżym powietrzu i zwiększyć limity osób przebywających w pomieszczeniach zamkniętych.

United Center oraz inne duże kryte obiekty będą mogły otwierać się przy zachowaniu limitów 25% przepustowości. Sale imprezowe, konferencyjne czy wystawiennicze mogą teraz działać przy zachowaniu do 25% pojemności lub do 250 osób. Również domy modlitwy będą mogły działać z wydajnością 25%.

Miasto podało, że goście na prywatnych imprezach, takich jak wesela, którzy są w pełni zaszczepieni, nie będą wliczani do limitu osób, jeśli miną 2 tygodnie od ostatniej dawki szczepionki.

Festiwale i ogólnodostępne imprezy plenerowe mogą przyjmować 15 osób na 1,000 stóp kwadratowych. Miasto podało, że targi rolne (farmers markets) oraz targi staroci (flea markets) będą mogły działać z wydajnością 25% lub 15 osób na 1,000 stóp kwadratowych.

Łagodzenie ograniczeń dostosowuje miasto do wytycznych stanowych. Władze Chicago twierdzą, że czują się pewnie łagodząc ograniczenia, dzięki poprawie wskaźników, w tym zmniejszeniu liczby osób, u których wykryto wirusa oraz ze względu na postępującą dystrybucję szczepionek.

Windy City Smokeout, zaplanowane na 8-11 lipca, będzie pierwszym ulicznym festiwalem zorganizowanym w tym roku. Urzędnicy spodziewają się nawet do 12,500 osób dziennie, a wydarzenie odbędzie się na parkingu United Center.

W komunikacie prasowym Chicago Blackhawks zapowiedziało, że pierwszy mecz otwarty dla fanów odbędzie się 9 maja przeciwko Dallas Stars. 7 maja Bulls zmierzą się z Boston Celtics.

„Pomimo niewyobrażalnych wyzwań, przed którymi stanęliśmy w zeszłym roku, byliśmy w stanie wytrwać i zjednoczyć się, aby spowolnić i zatrzymać rozprzestrzenianie się tego wirusa oraz skierować nasze miasto na właściwą drogę do bezpiecznego ponownego otwarcia” - powiedział Lightfoot w oświadczeniu. „Otwarte Chicago to nie tylko bezpośredni rezultat tych wysiłków, ale także ostatni krok w naszej misji pełnego przywrócenia poczucia normalności w naszym mieście poprzez przywrócenie niektórych z naszych ulubionych aktywności letnich i jesiennych”.

Lightfoot wielokrotnie powtarzała, że lato 2021 roku będzie bardziej przypominać okres sprzed pandemii w 2019 niż rok 2020.

Miniaturowe pole golfowe w Maggie Daley Park zostanie ponownie otwarte od piątku, a ścianka wspinaczkowa i bungee 28 maja. Urzędnicy wznowią również imprezy Night Out in the Parks tego lata, a pokazy filmowe w 100 parkach od 6 lipca.

Komisarz ds. zdrowia publicznego, dr Allison Arwady, powiedziała, że ten kolejny krok w kierunku złagodzenia ograniczeń wynika z ostatnich kilku tygodni postępu w zakresie wskaźników COVID-19 po trzecim wzroście, który rozpoczął się w marcu.

„Sprawy idą w dobrym kierunku, ale nasze wysiłki jeszcze się nie zakończyły, a nasza zdolność do dalszego rozwoju jest najbardziej zależna od szczepień ludzi” - powiedział Arwady. „Nie możemy się doczekać powrotu Chicago, które kochamy”. Arwady dodała, że jeśli liczby będą dalej się poprawiać, wkrótce możliwe będzie wprowadzenie kolejnych działań zmierzających w kierunku ponownego otwarcia.

jm