----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Mlecze, które regularnie pojawiają się na trawnikach chicagowskich parków, nie są oznaką zaniedbania. To technika pielęgnacji trawy, do której miasto chciałoby zachęcić więcej mieszkańców.

„Park District stara się, aby nasze parki były zdrowym miejscem dla wszystkich” – powiedział Michael Kelly, dyrektor Chicago Park District. „Mamy nadzieję, że wszyscy mieszkańcy Chicago pójdą za przykładem dystryktu parków, stosując techniki organicznej pielęgnacji trawników, starając się, aby ich własne trawniki były bezpieczne i zdrowie, a także podejmując wysiłki na rzecz ochrony zasobów naturalnych Ziemi”.

Dystrykt unika opryskiwania środkami chemicznymi do zwalczania chwastów w prawie 90% parków w Chicago, w tym w Grant Park, który przechodzi na ekologiczne zarządzanie w 2021 roku.

Wieloletni partner w inicjatywie unikania środków chemicznych dystryktu, Midwest Grows Green, ma wskazówki dla właścicieli nieruchomości, którzy chcą podążać za przykładem miasta.

Po pierwsze, nie istnieje sposób na naturalne pozbycie się mleczy, więc działania dystryktu parków można podsumować w dwóch słowach: kosić wysoko.

Zaleca się, aby trawnik urósł na wysokość 3 cali lub więcej, co ma wiele zalet. Siła korzeni rośnie wraz z wysokością, dzięki czemu trawa robi się bardziej wytrzymała i odporna na suszę, a wyższa trawa zacienia również znaczną ilość chwastów. Aby pobudzić wzrost, należy podlewać rzadziej, ale głębiej. Należy odpowiednio nawodnić trawnik raz w tygodniu, najlepiej wcześnie rano. Jeśli chodzi o nawożenie, jedną z najlepszych naturalnych opcji jest całkowicie bezpłatny darmowy produkt uboczny koszenia: ścinki trawy.

Więcej informacji na temat naturalnych metod pielęgnacji trawników można uzyskać na stronie Midwest Grows Green.

jm