----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

We wtorek firma Pier 1 Imports, Inc. poinformowała, że prawie trzy miesiące po ogłoszeniu upadłości, zdecydowała o zamknięciu wszystkich swoich sklepów w całym kraju.

Firma zwróciła się do sądu o zgodę na likwidację pozostałych sklepów po tym, jak nie udało się znaleźć nabywcy, który mógłby kontynuować dotychczasową działalność.

W ubiegłym roku Pier 1 miało tysiąc sklepów w Stanach Zjednoczonych. W ramach ogłoszenia bankructwa na początku tego roku, firma zamknęła ponad 400 swoich lokalizacji. Wtorkowe oświadczenie oznacza zamknięcie pozostałych.

"To nie jest wynik, którego oczekiwaliśmy i na który mieliśmy nadzieję" - powiedział Robert Riesbeck, prezes firmy. "Niestety, trudne warunki sprzedaży detaliczne zostały znacznie spotęgowane wpływem COVID-19, co wpłynęło na naszą zdolność pozyskania odpowiedniego nabywcy i spowodowało konieczność likwidacji".

Według informacji prasowej Pier 1 planuje sprzedać pozostałe zapasy i aktywa, w tym swoją własność intelektualną i działalność e-commerce, w drodze nadzorowanej przez sąd aukcji.

JM