----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Szeroko dyskutowany projekt ustawy, który czeka na podpis gubernatora, dotyczy prawa właścicieli nieruchomości do ograniczenia możliwości przebywania zwierząt w wynajmowanych nieruchomościach.

Ustawa SB 154 pozwoliłaby lokatorom na posiadanie dwóch kotów lub jednego psa o wadze poniżej 50 funtów w mieszkaniach wynajmowanych przez osoby korzystające z funduszy Affordable Act Trust Fund. Nie mogliby oni również zabraniać posiadania psów ze względu na ich rasę.

Senator Linda Holmes była jedną ze współautorek projektu. Powiedziała, że przepisy rozwiązują problemy najemców, którzy byli zmuszani do oddania swojego zwierzaka, ponieważ posiadanie zwierząt było zabronione przez właścicieli nieruchomości.

Ledy VanKavage, prawniczka Best Friends Animal Society, powiedziała, że głównym powodem, dla którego psy trafiają do schronisk, są problemy mieszkaniowe.

Nie wszyscy są za

Andrew Timms, prezes Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości w stanie Illinois, sprzeciwia się temu środkowi.

„Uważamy, że jest to bardziej sprawa między najemcą a właścicielem nieruchomości niż między rządem a mieszkańcem” – powiedział.

Timms dodał, że prawo nałoży ograniczenia na tych, którzy nie mają zwierząt domowych i utrudni im znalezienie nieruchomości, w których nie ma zwierząt.

Ustawa mówi również, że dostawcy mieszkań nie będą ponosić odpowiedzialności za urazy spowodowane przez zwierzęta najemcy, z wyjątkiem umyślnego wykroczenia.

Jeśli zostanie podpisana, ustawa wejdzie w życie 1 stycznia 2022 roku.

jm