----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Mszą świętą odprawioną przez ks. Franciszka Florczyka swój doroczny piknik na polanie trzynastej w parku w Schiller Woods w niedzielę, 25 lipca rozpoczęli członkowie Klubu „Pojawian” w Chicago. Liturgię uświetnił Teatr Ludowy „Rzepicha” prezentując wiązankę pieśni kościelnych i patriotycznych oraz fragment widowiska dożynkowego.

Po nabożeństwie rozpoczęła się zabawa taneczna. W jej trakcie prezes Władysława Nowosad z klubowymi wolontariuszami rozprowadzali bilety na loterię fantową, której losowanie zakończyło niedzielne spotkanie na trawie. Przez cały czas kuchnia restauracji „Allegra” serwowała pyszne dania. Nie zabrakło lodów i zimnego piwa. Honorowy prezes klubu Edward Mika zapraszał do udziału we mszy dożynkowej, która 1 sierpnia zostanie odprawiona w Yorkville.

Klub istnieje w Chicago ponad 100 lat. W tym czasie uczestniczył w budowie szkoły, elektryfikacji i gazyfikacji oraz wielu innych przedsięwzięciach inwestycyjnych na terenie wioski leżącej na terenie gminy Szczurowa. Pojawie zawdzięcza klubowi między innymi pomoc w rozbudowie remizy strażackiej, zakupie samochodu bojowego, pomoc w remoncie kościoła i wsparcie dla „ochronki” w Zaborowiu.

Tekst i zdjęcia: AB/NEWSRP

{gallery}piknik-pojawian-2021{/gallery