----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

27 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Masowe strzelaniny stały się tak powszechne w Stanach Zjednoczonych, że władze miejskie mają specjalne wytyczne, jak zachowywać się w takich sytuacjach.

„To nie kwestia tego, czy, ale kiedy w twojej społeczności będzie miała miejsce masowa strzelanina” – powiedział burmistrz Nan Whaley, Dayton, OH.

Kiedy dochodzi do publicznej masowej strzelaniny, konieczność podejmowania decyzji i działań w reakcji na tę sytuację spada na burmistrzów miast w całym kraju. Organizacja UnitedOnGuns (część Public Health Advocacy Institute przy Northeastern University School of Law) stworzyła odpowiedni protokół i podręcznik dotyczący postępowania w przypadku masowych strzelanin, który ma wspierać samorządy lokalne i zwraca uwagę na najważniejsze decyzje, które ich przedstawiciele będą musieli podjąć.

Protokół to czterostronicowy przegląd roli burmistrza w ciągu pierwszych 24 godzin po masowej strzelaninie. Poradnik to z kolei przewodnik, z którego przedstawiciele władzy mogą korzystać, aby przygotować się na taką okoliczność, zareagować na nią i pomóc ocalałym oraz lokalnym społecznościom. Zawiera także opisy przypadków sześciu masowych strzelanin, które miały miejsce w USA od 2015 roku.

„Burmistrzowie często nie zdają sobie sprawy z tego, jaka jest ich rola, dopóki w ich społeczności nie dojdzie do strzelaniny” – mówi dyrektor UnitedonGuns, Sarah Peck. „Staramy się zapewnić im narzędzia, których mogą potrzebować, aby zrozumieć znaczenie ich roli, która zaczyna się już w momencie oddania strzałów i może trwać latami”.

W swoim protokole na wypadek masowych strzelanin (Mass Shooting Protocol) United onGuns przedstawia siedem głównych punktów:

- komunikacja
- operacje awaryjne
- ofiary i rodziny
- darowizny
- czuwania
- goście VIP i wybrani urzędnicy
- zdrowie psychiczne

Ofiary i ich rodziny powinny być najważniejsze i stawiane przed wszystkimi innymi kwestiami. Obejmuje to zapewnienie im miejsc, oddzielonych od przestrzeni, w których gromadzą się przedstawiciele mediów.

„Muszą być zabezpieczone, aby prasa i inne osoby nie mogły tam wejść” – powiedziała Peck. „A natychmiastowe działania muszą obejmować powiadomienia o śmierci i pomoc tym ludziom w przetrwaniu pierwszych najgorszych godzin”.

Pełna lista wytycznych jest dostępna na stronie UnitedOnGuns.

jm

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----