Policjant wjechał w restaurację, zabił kobietę
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Funkcjonariusz chicagowskiej policji, przebywający w tym czasie poza służbą, stoi w obliczu zarzutów po tym, jak w niedzielę nad ranem wjechał w budynek restauracji, zabijając 34-letnią kobietę znajdującą się w środku.

Marquita Reed spotkała się z grupą przyjaciół w sobotę wieczorem i w pewnym momencie zdecydowali udać się do restauracji Tony’s Philly Steak przy 1700 West 87th Street. Kobieta siedziała przy stoliku czekając na jedzenie, kiedy około godz. 2:25 nad ranem czarna Toyota Corolla uderzyła w bok budynku restauracji.

34-letnia Marquita ostała przygwożdżona pod samochodem. Po tym, jak ratownikom udało się ją wyciągnąć, kobieta została przetransportowana do Advocate Christ Medical Center, gdzie stwierdzono jej zgon. Jej przyjaciel został również uderzony przez samochód i trafił do szpitala z powodu urazu nogi. Mężczyzna jest w dobrym stanie.

Funkcjonariusz policji, który prowadził samochód i wjechał w restaurację, powiedział ratownikom, że uderzył w budynek próbując ominąć samochód, który zajechał mu drogę. 24-letni mężczyzna nie był w tym czasie na służbie.

Policjant, którego nazwisko nie zostało podane do publicznej wiadomości, miał zawartość alkoholu we krwi na poziomie 0.083, nieco powyżej dopuszczalnego limitu 0.08.

Reed była pielęgniarką i matką dwójki dzieci w wieku 11 i 13 lat. Jej matka, Angela, powiedziała, że była „taką słodką osobą”.

„Zrobiłaby wszystko dla każdego” – dodała.

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że policjant nie ponosi winy za spowodowanie wypadku, ponieważ nawet nie zdążył zahamować, gdy wjechał przed niego inny pojazd. Kierowca drugiego pojazdu uciekł z miejsca zdarzenia.

Komendant chicagowskiej policji, Eddie Johnson powiedział, że dochodzenie w sprawie wypadku jest w toku.

„Dochodzenie trwa, ponieważ staramy się dokładnie ustalić, co się stało” – powiedział.

Świadkowie wypadku powiedzieli, że widzieli, jak policjanci wyciągali piwo z bagażnika Corolli po zdarzeniu.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: