“Racino” powstanie na południowych przedmieściach
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Będzie to pierwszy tor wyścigów konnych na obszarze metropolii chicagowskiej od otwarcia toru wyścigi zaprzęgów w Maywood Park w 1949 r.

Na południowych przedmieściach w powiecie Cook ma powstać „racino” - połączenie toru wyścigów konnych i kasyna. Taki zapis znalazł się w ustawie budżetowej podpisanej już przez gubernatora J.B. Pritzkera. W poszukiwaniu dodatkowych przychodów do kasy stanu ustawodawcy zgodzili się na dalszą ekspansję hazardu w Illinois.

Tor byłyby przystosowany do wyścigów zaprzęgów konnych, a zgodnie z zapisem ustawy hazardowej, będą mogły się na nim pojawić także automaty do wideo pokera i być przyjmowane zakłady sportowe po ich legalizacji. Będzie to możliwe od 1 stycznia 2020 roku.

Pod uwagę brane są lokalizacje w miasteczkach położonych na południe od Chicago: Bloom, Bremen, Calumet, Orland, Rich, Thornton lub Worth Township. Rick Heidner, właściciel Gold Rush Gaming, jeden z największych operatorów gier hazardowych, jak podał dziennik “Chicago Sun-Times”, może być zainteresowany nowym kasynem na południowych przedmieściach.

Ponoć pod uwagę bierze jego lokalizację na terenie byłej placówki medycznej Tinley Park Mental Health Center w Orland Township.

Zaledwie trzy lata temu Heidner kupił teren toru wyścigów konnych Balmoral Park w Crete, ale znajduje się on w powiecie Will i jest wyłączony z zapisów ustawy hazardowej.

Jedyny tor konny w Illinois, który obecnie oferuje wyścigi zaprzęgów to Hawthorne Racecourse w Stickney na zachodnich przedmieściach.

W ustawie jest także zapis o tym, że “racino” może powstać w odległości co najmniej 35 mil od kasyna, chyba że operator toru wyda pisemną zgodę na takie sąsiedztwo.

Kasyno, które ma powstać w Chicago, ma również znajdować się w prywatnych rękach. Stanowi ustawodawcy nie zgodzili się, by jego właścicielem było miasto, chociaż wpływy z podatków będą wpływać do budżetu.

“Ludzie mówili o kasynie (w Chicago) od czasu wprowadzenia hazardu w tym stanie prawie 30 lat temu. Po raz pierwszy mamy konkretne kroki we właściwym kierunku, aby urzeczywistnić tę nadzieję” - skomentowała burmistrz Lori Lightfoot.

W obszernej ustawie hazardowej jest zapis o przyznaniu co najmniej siedmiu licencji na przyjmowanie zakładów sportowych dla obiektów przeznaczonych dla ponad 17,000 widzów. Allstate Arena w Rosemont może pomieścić 18,500 osób, co sprawia, że jest to jeden z ośmiu obiektów sportowo-widowiskowych, który może się kwalifikować.

Pozostałe to: stadiony - Wrigley Field, Guaranteed Rate Field, Soldier Field, United Center, SeatGeek Stadium (Bridgeview) oraz tory - Chicagoland Speedway (Joliet) i World Wide Technology Raceway (Metro East).

Gary Mack, rzecznik miasteczka Rosemont, potwierdził, że Allstate Arena kwalifikuje się do starań o przyznanie nowej licencji na przyjmowanie zakładów sportowych.

„Tak, przyjrzymy się temu. Nie jesteśmy pewni, czy będziemy się o to starać, bo będzie to kosztować dużo pieniędzy” - powiedział Mack, odnosząc się do opłat za licencję.

  • Zakłady sportowe nie będą przyjmowane na rozgrywki i zawody z udziałem zawodników z uniwersytetów i college’ów z Illinois.
  • Nowe kasyna będą mogły operować na tymczasowych obiektach przez okres do dwóch lat, z możliwością przedłużenia o jeden rok w oczekiwaniu na oddanie do użytku stałej siedziby.
  • Jak wcześniej informowaliśmy, na obu chicagowskich lotniskach będą mogły zostać ustawione automaty do wideo pokera. Będą znajdować się poza punktami kontroli TSA, a to oznacza, że będą dostępne tylko dla pasażerów linii lotniczych.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: