Rodzice porzuconego dziecka przed sądem
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Sędzia, który zdecyduje o opiece nad noworodkiem porzuconym w zaułku kilka godzin po jego urodzeniu, podczas rozprawy zwrócił się do 17-letniego ojca dziecka, mówiąc, iż ma nadzieję, że jest to „najgorszy moment w jego życiu”.

„Ale on nie powinien definiować twojego życia” – powiedział sędzia Robert Balanoff podczas rozprawy w sądzie dla nieletnich.

Nastolatek oraz 16-letnia matka dziecka stoją w obliczu oskarżeń o próbę morderstwa pierwszego stopnia i będą sądzeni jako nieletni. Oboje zostali wypuszczeni z więzienia i oddani pod opiekę rodziców, ale kazano im trzymać się z daleka od porzuconego syna. Ich nazwiska nie zostały ujawnione, ponieważ są osobami nieletnimi.

W środę zostały przeprowadzone badania DNA, aby ustalić, czy nastolatek jest rzeczywiście ojcem dziecka. W ubiegłym tygodniu dziewczynie również kazano wykonać test DNA, po tym, jak na pytanie, czy urodziła chłopca, odpowiedziała, że nie wie.

Dziecko pozostaje pod pieką władz stanu.

Około godziny 6 rano w dniu 7 maja 16-latka urodziła dziecka w swoim domu w dzielnicy South Old Irving Park. Następnie razem z chłopakiem zawinęła dziecko w ręcznik i pozostawiła je w zaułku – o czym wcześniej mówili prokuratorzy podczas przesłuchań sądowych.

Jedna z sąsiadek powiedziała policji, że widziała, jak nastolatki sprzątały krew w budynku mieszkalnym, ale powiedziano jej, że nastolatka poroniła. Około godz. 1 pm tego samego dnia 16-latka udała się do Community First Medical Center, gdzie poinformowała urzędników, że poroniła.

W międzyczasie chłopak zadzwonił do swojej matki, Karli Antimo i powiedział jej, że jego dziewczyna właśnie urodziła, ale dziecko zmarło. Nastolatki utrzymywały ciążę w tajemnicy przed najbliższymi.

37-letnia Antimo pojechała odebrać syna, który niósł torbę na zakupy z dzieckiem w środku. Kiedy odjechali, Antimo zdała sobie sprawę, że dziecko wciąż żyje i zdecydowała się pojechać do pobliskiej remizy strażackiej, gdzie ratownicy starali się uratować życie noworodka.

Kobieta początkowo twierdziła, iż znalazła porzucone dziecko w alejce, gdy parkowała.

Antimo stoi w obliczu oskarżeń, chociaż sędzia w zeszłym tygodniu zauważył, że to jej działania prawdopodobnie uratowały życie chłopca.

Nastoletni rodzice pojawią się w sądzie w dniu 21 czerwca, kiedy odbędzie się kolejne przesłuchanie w sprawie opieki nad dzieckiem.

Noworodek w bardzo ciężkim stanie trafił w ubiegłym tygodniu do szpitala dziecięcego Lurie.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: