Rusza nabór do programu „One Summer Chicago”
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

One Summer Program to inicjatywa władz Chicago. Zgodnie z komunikatem przesłanym przez urzędników z ratusza, w tym roku ponad 21,000 nastolatków w wieku od 14 do 24 lat z terenu metropolii chicagowskiej otrzyma szanse pracy dorywczej w okresie wakacji. To nie tylko możliwość zarobienia pieniędzy, bo chodzi także o zdobycie doświadczenia i nabranie szacunku do każdego zarobionego własnymi rękami dolara. Nabór do tegorocznej edycji miejskiego programu już się rozpoczął, a młodzi ludzie dorywczą pracę lub staż mogą znaleźć m.in. w placówkach zajmujących się ochroną zdrowia czy nowymi technologiami. W tym roku podobnie jak w przeszłości program będzie realizowany w okresie letnim – przez lipiec i sierpień, z kolei wnioski można składać do 11 czerwca.

Zasady

Zgodnie z zapowiedziami urzędników ratusza, większość dorywczych prac będzie realizowanych w wymiarze 20-25 godzin tygodniowo. Co ważne – za wykonaną pracę młodzi ludzie otrzymają wynagrodzenie stosowne do przepracowanego czasu i charakteru samej pracy. W tym roku prace i staże w ramach programu mogą być wykonywane zdalnie lub stacjonarnie z zachowaniem wszelkich rygorów bezpieczeństwa z powodu pandemii koronawirusa - taką  informację przekazał urząd miasta. Burmistrz Chicago w przesłanym oświadczeniu powiedziała, że

„One Summer Chicago to jeden z najwspanialszych programów skierowanych do młodzieży w naszym mieście, który każdego roku wspiera dziesiątki tysięcy młodych ludzi poprzez możliwość realizowania swoich pasji. Cieszymy się, że w tym roku będziemy mogli kontynuować naszą inicjatywę, ponieważ podczas pandemii młodzi nie spoczywali na laurach, a poświęcali swój czas i talent we wzmacnianie społeczności Chicago”.

Geneza

Program One Summer Chicago stworzył były już burmistrz Rahm Emanuel, aby zapewnić młodzieży zajęcie w trakcie wakacji, łącząc przy tym przyjemnie z pożytecznym. Inicjatywa jest finansowana z miejskiego budżetu, ale część funduszy pochodzi także z sektora prywatnego. Uczestnicy to przeważnie młodzież pomiędzy 14 a 24 rokiem życia, co ważne - aby pracować mogły osoby niepełnoletnie potrzebne jest pisemne pozwolenie rodziców. W poprzednich latach młodzi ludzie znaleźli pracę w departamentach urzędu miasta, agencjach stanowych, prywatnych firmach i organizacjach społecznych.. Program One Summer Chicago trwa 6 lub 8 tygodni. W ubiegłym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną i obowiązujący nakaz gubernatora Pritzkera „stay at home” rozpoczął się 29 czerwca i zakończył 7 sierpnia. Mimo wielu obostrzeń w ubiegłym roku młodzi mieszkańcy Chicago byli zainteresowani dorywczą pracą bardziej niż zwykle, bo na ręce urzędników złożono ponad 35,000 aplikacji.

Szczegóły dotyczące tegorocznej edycji programu znajdują się na stronie internetowej urzędu miasta.