Samobójstwa w czasie pandemii
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Kryzys związany z epidemią koronawirusa jest stresujący dla wielu osób. Ludzie reagują nas stres na różne sposoby i normalnie jest doświadczanie szeregu różnych emocji, w tym strachu, lęku i żalu. Niektórzy jednak nie potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości, nie umieją sprostać problemom i znaleźć skutecznych sposobów radzenia sobie ze stresem i szukania pomocy.

Małżeństwo, które straciło członka rodziny z powodu samobójstwa w czasie pandemii koronawirusa, ma nadzieję na podniesienie świadomości społecznej dotyczącej tego problemu.

Jae Bae powiedział, że jego przyrodni brat pracował jako niezależny kontraktor, ale z powodu pandemii stracił pracę. Bae i jego żona przyznają, że nie zdawali sobie sprawy z trudności, z którymi musiał mierzyć się każdego dnia. Do czasu, gdy otrzymali telefon z departamentu policji w Rolling Meadows i dowiedzieli się, że mężczyzna nie żyje. Popełnił samobójstwo.

"Utrata pracy, samotność wywołują wiele różnych uczuć. Nie chcemy, aby ktokolwiek inny musiał przechodzić przez ból związany ze stratą członka rodziny, który odebrał sobie życie. Chcemy powiedzieć ludziom, aby reagowali, aby utrzymywali kontakt, aby po prostu byli" - powiedziała Kellie Bae.

Kelley Kitley jest ekspertem ds. zdrowia psychicznego, która twierdzi, że wiele osób cierpi psychicznie w związku z pandemią.

"Obserwujemy ogromny wzrost zgłaszanych stanów lękowych, depresji nadużywania substancji, a także samobójstw" - powiedziała, dodając, że jednym ze sposobów pomocy w tych trudnych czasach, jest rozmowa.

"Jeśli nie masz członka rodziny lub przyjaciela, z którym możesz swobodnie porozmawiać o swoich problemach, dostępnych jest wiele bezpłatnych zasobów".

W Illinois działa obecnie linia Call4Calm (należy wysłać wiadomość o treści TALK pod numer 552020). Jest to bezpłatna linia tekstowa, która pomaga nawiązać kontakt z doradcą ds. zdrowia psychicznego, powiedziała Kitley. Istnieje również Crisis Text Line - (nr 741741), a każda osoba posiadająca myśli samobójcze może skontaktować się z linią pomocy: National Suicide Prevention Hotline, pod numerem: 1-800-273-TALK.

Więcej informacji, zasobów oraz wskazówek dotyczących radzenia sobie w czasie kryzysu można znaleźć na stronie: nimh.nih.gov.

JM

Udostępnij swoim znajomym: