SAT niekonieczne do ukończenia szkoły
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Uczniowie ostatniej klasy liceum w Chicago i całym stanie Illinois nie będą musieli tej wiosny zdawać egzaminów SAT, aby ukończyć szkołę. Decyzja taka została podjęta na skutek zakłóceń spowodowanych pandemią koronawirusa.

Zwykle uczniowie szkół średnich w Illinois przystępują do egzaminu SAT w trzeciej klasie (junior year), zarówno w celu przyjęć na studia, jak i dlatego, że stan zazwyczaj wymaga przystąpienia do egzaminu w celu uzyskania dyplomu ukończenia szkoły średniej.

Jednak zeszłoroczne egzaminy zostały zawieszone z powodu pandemii Covid-19. Jesienią w wielu szkołach w rejonie Chicago oferowane możliwość przystąpienia do testów, a CPS, podobnie jak wiele innych dystryktów, w dalszym ciągu udostępnia testy SAT dla seniorów, którzy jeszcze do nich nie przystąpili. CPS wyznaczyło daty testów SAT na 13 i 27 kwietnia, z możliwością poprawy w dniu 18 maja.

Na środowym spotkaniu Rady Edukacji Janice Jackson, kurator CPS, powiedziała, że uczniowie są nadal bardzo zachęcani do przystąpienia do egzaminu, jeśli jest on potrzebny przy aplikacji na studia.

Jednak wiele uczelni uczyniło testy SAT i ACT opcjonalnymi dla swoich kandydatów, ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią.

Amerykański Departament Edukacji pod przewodnictwem Joe Bidena ogłosił, że nie pozwoli szkołom podstawowym i średnim na rezygnację z egzaminów wiosennych drugi rok z rzędu. Szkoły mogą jednak przełożyć wiosenne testy na jesień.

Dla tegorocznych uczniów trzeciej klasy egzaminy zostaną przeprowadzone jesienią, kiedy będą już seniorami i będą wliczone do wymogu ukończenia szkoły. SAT będzie oferowany 13 października z możliwością poprawy 28 października.

jm