Scena “Hunters” zmieniła właściciela
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Przez ostatnią dekadę restauracja myśliwska “Hunters w Chicago była gościnnym miejscem artystycznych imprez chicagowskiej Polonii. Tutaj odbywały się spektakle teatralne, koncerty, spotkania z ludźmi estrady. Po jedenastu latach właściciele tego sympatycznego miejsca – Dorota i Janusz Habel – postanowili przekazać scenę “Hunters” w inne ręce. Pod koniec czerwca miała miejsce uroczystość pożegnania dotychczasowych właścicieli oraz powitania ich następcy – Macieja Ćwiertni, który zapowiedział kontynuację artystycznego charakteru restauracji. W spotkaniu wzięło udział liczne grono artystów, znajomych i przyjaciół właścicieli.

Szczególnie serdecznie za opiekę i wsparcie dziękowali aktorzy polonijnych teatrów. Dyrektor grupy „Teatr Nasz” wręczył Dorocie Habel dyplom uznania. Powiedział, że Scena “Hunters” była ich drugim domem i restauracja też, bo aktorów trzeba było zawsze wykarmić i napoić, żeby mieli siłę realizować artystyczne zadania.

DSC 4875

Podziękowaniom i życzeniom nie było końca

“Droga Doroto i Januszu, “Tetar Nasz” serdecznie dziękuję za wasze dobre serce, za dobre słowo, za wasze zawsze otwarte ramiona. W ‘Hunters’ zawsze witano nas z serdecznością. Dziękujemy za to poczucie normalności, które daliście nam w czasie pandemii, za to, że mogliśmy spotykać się na próbach. Dziękujemy za wspólne lata, za możliwość prezentowania teatralnych przedsięwzięć, za waszą gotowość do pomocy w momentach, kiedy tego potrzebowaliśmy i za to, że tutaj czuliśmy się swobodnie i po domowemu” – napisali na dyplomie aktorzy. Podziękowaniom i życzeniom nie było końca.

DSC 4988

Dotychczasowi właściciele restauracji „Hunters” – Dorota i Janusz Habel pożegnali się z Polonią i przedstawili swojego następcę, Macieja Ćwiertnię, z prawej

W części artystycznej wieczoru, który z udziałem ponad stu osób odbył się 18 czerwca wystąpił popularny wokalista Jacek Adamski oraz Julita Mroczkowska, która przeczytała napisany specjalnie na tę okazję przez Leszka Starczewskiego wiersz.

Przez 11 lat w „Hunters” odbyły się dziesiątki spektakli teatralnych i innych artystycznych wydarzeń. Dotychczasowi właściciele znani byli również z działalności charytatywnej na rzecz potrzebujących dzieci.

DSC 5118

Andrzej Krukowski, dyrektor grupy artystycznej „Teatr Nasz” wręczył Dorocie Habel dyplom uznania

Tekst i zdjęcia: NEWSRP