----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Sears zamknie ostatnią lokalizację kultowego domu towarowego w Illinois. To właśnie tam gigant przed laty zbudował swoje imperium. Sklep zniknie z Woodfield Mall w listopadzie.

Transformco, które przejęło Searsa po bankructwie dwa lata temu przekazało, że zostanie on zamknięty w celu „przebudowy i ożywienia nieruchomości”. Celem firmy jest maksymalizacja wartości nieruchomości oraz„ dążenie do jak najlepszego jej wykorzystania z korzyścią dla lokalnej społeczności" - napisano w oświadczeniu firmy.

Sklep w Woodfield Mall był jednym z pierwszych w stanie i  niedawno obchodził swoje pięćdziesięciolecie.

Koniec pewnej ery

Sears był jednym z najpopularniejszych i wiodących domów handlowych w kraju, niestety od dawna ma problemy. W 2018 r. Sears Holding złożył wniosek o upadłość. Specjaliści uważają, iż sieć spóźniła się podczas rewolucji internetowej, a potem nie przystosowała istniejących sklepów do zmian wystarczająco szybko.

W styczniu 2016 Sears i Kmart miały 1,672 lokalizacje, w 2018 roku było ich już 687. W połowie 2019 roku ich liczba skurczyła się do 278 sklepów, a w planach było zamknięcie kolejnych 96.  

Transformco przekazało, że planuje utrzymanie niewielkiej liczby sklepów typu premium. Firma chce rozszerzyć także ekspansję swoich sklepów Hometown Stores i Home & Life. To małe sklepy sprzedające głównie narzędzia oraz sprzęt do pielęgnacji trawników i ogrodów, a sklepy Home & Life to nowsza koncepcja małych sklepów skoncentrowanych na artykułach gospodarstwa domowego. Pierwszy z nich został otwarty w 2019 roku.

al