Sianokosy
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W sobotę 15 czerwca 2019 r. Na farmie Wojciecha i Janiny Staszel w Mokena w Illinois, prezes Koła Nr 46 Stare Bystre ZPPA zorganizował pierwszą imprezę pod nazwą "SIANOKOSY" - czyli koszenie trawy kosa ręczną i układanie kop w ostrewki. Imprezę rozpoczęła Maria Krzeptowska „Gewont" i Prezes Stanisław Obrochta "Licorz". 

Z tradycją przywitali kosiarzy i gości czyniąc znak krzyża - symbol przynależności do Pana Boga. Znak krzyża robimy nie tylko przed i po modlitwie, przed i po jedzeniu, ale towarzyszy nam w różnych sytuacjach, poczynaniach życiowych... Do koszenia startowało kilkunastu kosiarzy, między innymi prezes, jako pierwszy i pewnie najlepszy. Witając wszystkich przybyłych na te sianokosy prezes powiedział, iż cieszy się niezmiernie, że pomimo nienajlepszej pogody tylu kosiarzy i gości przyszło, wyraził nadzieję, że pomimo wszystko impreza będzie udana i wszyscy będą zadowoleni. Wśród gości znalazł się kapelan Koła ksiądz Kanonik Tadeusz Dzieszko, który swoją modlitwą zachęcił do wspólnego biesiadowania. Było nieco inaczej niż zawsze, posiady odbywały się w szopie, czyli w stodole, a przygrywał JD Grzesiek Gancarczyk. Serwowano między innymi dobrą kiełbaskę pieczoną na widłach i wspaniałą kiszkę, a to dzięki właścicielom Deli 4 You. Na farmie można było spotkać owce z jagniętami, kury z kurczętami, koty, pieski owczarki górskie.

Dodatkowym powodem do zadowolenia była na pewno przejażdżka "Hollywood Limousine Service“ - Janusz Widyk właściciel firmy, który to zabrał wszystkich chętnych (35) na przejażdżkę po okolicy, gdzie przy muzyce, tańcach i śpiewie bawili się wszyscy ze śmiechem i zadowoleniem wysiadali z limuzyny. Impreza trwała do północy i była bardzo udana - tak mówili goście dziękując prezesowi za zorganizowanie jej, co było możliwe dzięki wspaniałym sponsorom, którzy nigdy nie zawodzą i zawsze chętnie nasze koło sponsorują - skomentował prezes, a są to: Janina i Wojciech Staszel - właściciele farmy, Gosia i Piotr Filipek –Deli 4 You, Sylwia i Jan- Gorka Deli, Helena i Andrzej-Euro Import, Celina’s Deli, Władysław K. Podmański - Eagle Distributors, Stanisław i Z. Obrochta, Kazimierz Kopeć, Stanisław Cieśla, Tadeusz Leja, Władysław Szaflarski, F. Juchas, Joe Juchas, Władysława Kopeć, Andrzej Opacian i Jan H. Grela.

Staropolskie Bóg zapłać z głębi serca kieruję wszystkim donatorom i ofiarodawcom.

Stanisław Obrochta-Licorz, prezes.

Opr. Anna Zalińska