Spotkanie z muzykami Lady Pank
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W miniony piątek koncertowała w Chicago legendarna grupa rockowa Lady Pank z Polski. W przeddzień koncertu liczna grupa fanów tego legendarnego zespołu miała okazję spotkać się z muzykami osobiście podczas konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie sponsora koncertu, oddziale Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Norridge.

O muzycznych sukcesach grupy w ciągu 38 lat działalności artystycznej i planach na przyszłość opowiadali: założyciel i lider zespołu, kompozytor i gitarzysta Jan Borysewicz, wokalista Janusz Panasewicz, perkusista Kuba Jabłoński i gitarzysta Krzysztof Kieliszkiewicz. W ciągu blisko czterech dekad działalności estradowej zespół wydał 20 płyt i wylansował dziesiątki przebojów. Do najbardziej znanych należą: „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Zawsze tam, gdzie ty”, „Tańcz głupia, tańcz”, „Moje Kilimandżaro” i kilka innych. Jan Borysewicz zawodowe muzykowanie rozpoczął już w 1970 roku. Pięć lat później związał się z zespołem „Apokalipsa”. W 1978 roku rozpoczął współpracę z Budką Suflera, dla której między innymi skomponował piosenkę „Nie wierz nigdy kobiecie”. W wyniku konfliktu na tle artystycznym odszedł z „Budki” i w grudniu 1981 roku założył własną kapelę, do której wiosną 1982 roku dołączył wokalista Janusz Panasewicz. Jan Borysewicz wydał również kilkanaście singli, a przed rokiem rozpoczął nowy projekt artystyczny pt. Akademia Jana Borysewicza. Chicagowski koncert to kolejne wydarzenie kulturalne współsponsorowane przez

P-SFUK. Dwa lata temu Unia zaprosiła do USA orkiestrę braci Golców, a kilka miesięcy temu popularny kabaret „Neonówka”. W spotkaniu przygotowanym przez sponsora koncertu mógł uczestniczyć każdy chętny. Było sporo okazji do zdjęć i rozmów. Niektórzy z uczestników przynieśli do podpisania płyty. Leszek Stachyra z żoną przyjechali z odległego Tennessee, aby uczestniczyć w konferencji i koncercie.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak