Sprzedaż marihuany dalej bije rekordy
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Sprzedaż marihuany rekreacyjnej w maju ustanowiła kolejny miesięczny rekord w naszym stanie, z transakcjami o łącznej wartości ponad 44 milionów dolarów pomimo ograniczeń związanych z koronawirusem - podali w czwartek stanowi urzędnicy.

Mieszkańcy Illinois wydali na marihuanę około 34 milionów dolarów, a goście spoza stanu kolejne 10 milionów, dając łączną sumę 44.3 mln dolarów.

Majowe sprzedaż pobiła poprzedni rekord wynoszący 39 milionów dolarów ustanowiony w styczniu, pierwszym miesiącu legalnej sprzedaży rekreacyjnej marihuany w naszym stanie.

Sprzedaży nie spowolniły ograniczenia związane z rozprzestrzenianiem się COVID-19, co zmusiło niektóre apteki do zamknięcia, a inne do wprowadzenia zmian, np. konieczności wcześniejszego zamawiania przez internet i odbioru na zewnątrz, aby klienci nie mieli ze sobą kontaktu.

Przemysł zyskał ogromną przewagę, kiedy gubernator Pritzker uznał, że są to niezbędne firmy, które mogą kontynuować swoją działalność podczas nakazu pozostania w domach, kiedy większość innych została zamknięta.

Rekord sprzedaży rekreacyjnej marihuany stanowił dodatek do sprzedaży marihuany medycznej, która w maju osiągnęła 32 miliony dolarów.

Jednym z powodów wzrostu sprzedaży jest rosnąca liczba sklepów detalicznych, ponieważ obecni posiadacze licencji otwierają kolejne miejsca w czasie, gdy administracja gubernatora Pritzkera bezterminowo opóźnia przyznanie kolejnych 75 licencji aptekom prowadzonym przez przedstawicieli mniejszości i innych wnioskodawców.

Podobnie jak wzrosła sprzedaż alkoholu w czasie wielkiej recesji, która rozpoczęła się w 2007 roku, wydaje się, że popyt na marihuanę rośnie podczas obecnego kryzusu.

Ludzie coraz częściej polegają na konopiach indyjskich, aby radzić sobie ze swoimi lękami, kłopotami czy problemami ze snem. Zwiększona sprzedaż mieszkańcom spoza stanu wynika z faktu, że żadne sąsiednie stany nie zezwalają na sprzedaż rekreacyjnej marihuany.

JM