----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Z nowego badania przeprowadzonego przez portal finansowy WalletHub wynika, że Illinois znalazło się na 29 miejscu listy stanów, w których najlepiej rozpocząć działalność gospodarczą.

W badaniu wzięto pod uwagę kilka czynników, w tym środowisko biznesowe, dostęp do odpowiednich zasobów, koszty prowadzenia działalności i inne.

Na szczycie rankingu znalazły się Teksas, Georgia i Kalifornia. Wszystkie te znany znajdują się w pierwszej dziesiątce pod względem populacji.

„Zasadniczo przyjrzeliśmy się trzem aspektom, jeśli chodzi o rozpoczęcie działalności gospodarczej” – powiedziała Jill Gonzalez, rzeczniczka WalletHub. „Środowisko, dostęp do zasobów i koszty biznesowe”.

Illinois nie tylko uplasowało się w drugiej połowie listy, zajmując 29. miejsce w kraju, ale także zajęło niskie miejsce wśród stanów Środkowego Zachodu.

Nasz stan mocno ucierpiał podczas pandemii i wiele firm musiało na stałe zamknąć swoje drzwi. Gonzales stwierdziła, że chociaż pandemia spowodowała wiele problemów, nie wpłynęła na przeprowadzone badania.

„W skali kraju pandemia mocno uderzyła w USA, na stałe straciliśmy ponad 200,000 firm, ale kiedy przyjrzymy się czynnikom w tym badaniu, mamy tylko 2 wskaźniki związane z pandemią” – powiedziała, dodając, że Illinois może wprowadzić zmiany, aby przejść na wyższą pozycję na liście.

„Może to być wszystko, od ulg podatkowych dla firm, poprzez wspieranie start-upów, współpraca z uczelniami i zapewniania grantów” – powiedziała. „Wszystkie te rzeczy mogą pomóc”.

Illinois zajęło 29. miejsce wśród 50 stanów, w tym 40. pod względem środowiska biznesowego, 36. w kwestii kosztów prowadzenia działalności i 8. jeśli chodzi o dostęp do zasobów.

jm