Stanowa policja pozwana za opóźnienia związane z FOID
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Dwie grupy broniące praw posiadaczy broni, pozwały policję stanu Illinois za zbyt długie rozpatrywanie wniosków i dokumentów wymaganych do otrzymania zgody na posiadanie i noszenie przy sobie broni palnej.

Illinois State Riffle Association i Second Amendment Foundation złożyły pozew w imieniu dwóch mieszkańców stanu, Ryana A. Thomasa I Gorana Lazica, którzy twierdzili, że czekają na swoje karty identyfikacyjne posiadaczy broni oraz pozwolenie na noszenie przy sobie ukrytej broni od 2017 roku.

Adwokat David Sigale powiedział, że próbował współpracować z policją stanową w celu przyspieszenia tego procesu. Ale brak rezultatów nie zostawił mu innej opcji, niż złożenie pozwu.

Thomas stracił licencję, gdy wyprowadził się ze stanu, ale od czasu powrotu nie był w stanie jej przywrócić.

Pozwolenie Lazica zostało odebrane po tym, jak został aresztowany w związku z przemocą domową. Od tego czasu zarzuty przeciwko niemu zostały wycofane, a aresztowanie wykreślone z rejestru, mimo to nie był w stanie ponownie uzyskać pozwolenia.

Sigale ma nadzieję, iż złożona przez niego sprawa pozwoli na stworzenie systemu, który skutecznie zajmie się odwołaniami i odnowieniem licencji w konkretnym przedziale czasowym.

Rzeczniczka policji stanowej w Illinois, Beth Hundsdorfer, odpowiedziała w przesłanym emailu, że w ubiegłym roku 90% wnioskodawców uzyskało rozpatrzenie swoich podań w okresie krótszym niż 30 dni, dodając, że odnowienie karty FOID zajmowało średnio 65 dni w 2019 roku.

JM

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: