----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

12 sierpnia 2021

Udostępnij znajomym:

Zaszczepieni dorośli mieszkańcy stanu Illinois nie muszą już martwić się o noszenie przy sobie kart potwierdzających szczepienia przeciwko Covid. Departament Zdrowia Publicznego stanu uruchomił w środę nowy portal szczepień o nazwie Vax Verify, który umożliwi dostęp do rejestru szczepień w systemie online.

„Ponieważ coraz więcej firm, organizacji, wstęp na imprezy i inne wydarzenia wymaga dowodu szczepienia, mieszkańcy Illinois będą mogli za pomocą portalu Vax Verify potwierdzić, że zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19” – powiedziała dyrektor departamentu, dr Ngozi Ezike w wydanym oświadczeniu. „Przy obecnym wzroście liczby przypadków coraz więcej osób podejmuje decyzje o zaszczepieniu się przeciwko Covid-19, a to nowe narzędzi pomoże mieszkańcom w potwierdzeniu ich statusu szczepień w razie potrzeby”.

Prawie 6.5 miliona mieszkańców Illinois zostało w pełni zaszczepionych, a ponad 7 milionów otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki – wynika z informacji IDPH.

Aby uzyskać dostęp do historii szczepień, mieszkańcy muszą przejść krótki, jednorazowy proces weryfikacji tożsamości. Stan Illinois korzysta z usług firmy Experian, zajmującej się raportami kredytowymi, przy weryfikacji tożsamości. Jeśli dana osoba ma blokadę na swoim koncie, będzie musiała skontaktować się z firmą Experian w celu odblokowania i odczekać 24 godziny, aby móc zakończyć proces rejestracji. Po zakończeniu rejestracji użytkownicy mogą ponownie zamrozić swój kredyt – kontaktując się z firmą Experian.

Dane na temat szczepień są poufne, a dostęp do nich ma tylko osoba, do której należą, po zakończeniu procesu rejestracji. Mieszkańcy o popularnych nazwiskach będą musieli podjąć dodatkowe kroki w celu bezpiecznego udowodnienia swojej tożsamości.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----