----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Prestiż, pieniądze wpływające do miejskiej kasy, wsparcie lokalnych małych i dużych biznesów, a przede wszystkim zapewnienie rozrywki mieszkańcom miasta. To główne zalety festiwali, które każdego roku w okresie wakacyjnym odbywały się w Chicago. Czas przeszły nie jest przypadkowy, bo władze miasta oficjalnie poinformowały, że wszystkie tegoroczne letnie wydarzenia - festiwale i pokazy, których miasto jest organizatorem, bądź współorganizatorem zostają odwołane do 7 września – czyli dnia, w którym wypada tegoroczne Święto Pracy. Powodem jest walka miejskich i stanowych władz z koronawriusem COVID-19 i podjęte próby zahamowania rozwoju epidemii.

Wiadomo już, że nie odbędzie się większość wydarzeń, które sprowadzały do Chicago miliony turystów z całych Stanów Zjednoczonych. Chodzi o Chicago House Music Conference and Festival, Chicago Gospel Music Festival, Chicago Blues Festival, Chicago SummerDance, Taste of Chicago, Chicago Air and Water Show, Chicago Jazz Festival. Ta decyzja oznacza także, że odwołane będą letnie programy i pokazy w pobliżu Chicago Riverwalk, Chicago Cultural Center oraz Millennium Park. Na chwilę obecną nie ma informacji dotyczącej tegorocznej edycji festiwalu Lollapalooza, zgodnie z zapowiedziami urzędników powinna zostać odwołana, ale nie przekazali tego ani przedstawiciele biura burmistrz, ani organizatorzy wydarzenia. Wszystkie imprezy organizowane przez prywatne firmy również zostają odwołane – szczegółowe informacje w tej sprawie powinny być publikowane na bieżąco. Miasto Chicago nie jest pierwszym, które podjęło tak radykalne kroki. Kilka tygodni temu odwołany został festyn kulinarny „Pierogi Fest”, który do Whiting w stanie Indiana przyciągał kilkaset tysięcy ludzi w ciągu jednego weekendu.

Biuro burmistrz zwlekało wiele tygodni z ogłoszeniem decyzji o odwołaniu imprez, mimo że nieoficjalnie mówiło się o tym od dawna. Największe z nich zasilały corocznie miejski budżet ogromnymi kwotami. Dla fanów dobrej zabawy, muzyki i jedzenia miejskie władze zorganizują ponad 150 wydarzeń „zastępczych”, wszystkie będą odbywać się zgodnie z wymaganiami sanitarnymi – chodzi o tzw. kina samochodowe, wirtualne koncerty, a także różnego rodzaju zdalne pokazy.

FK